با هدف شنیدن صدای بازنشستگان کشوری انجام شد؛

سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به ۲۵ استان کشور در ۹ماه اخیر/ باید به حضور بازنشستگان رسید

دکتر «نعمت الله ترکی» مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آذرماه ۱۴۰۱ که با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده، تا کنون ۲۵ سفر استانی دو الی سه روزه داشته است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر عامل صندوق بازنشستگی در این سفرها علاوه بر بازدید میدانی از شرکت های تابعه مستقر در استانها، با شوراهای هماهنگی کانون های بازنشستگی در هر استان جلسه اختصاصی برگزار کرده است. وی همچنین در هر سفر به دیدار خانواده شهدا و ایثارگران رفته و بنابه ضرورت تفام نامه ها و توافقاتی را با استانداران هر استان با هدف کمک به زندگی بازنشستگان و بهبود کسب و کار شرکت های تابعه ،نهایی و امضا می کند.

ترکی معتقد است در دولت انقلابی باید تغییر به نفع مردم لمس شود؛ مدیر عامل صندوق بازنشستگی باید به حضور و خدمت مردم در استانها برود و پای صحبت بازنشستگان بنشیند.

یکی از گلایه های بازنشستگان همواره این بوده که چرا برخی از مسئولین به پای صحبت آن ها نمی نشینند و برای ملاقات با مسئولین به درب های بسته می خورند. در گذشته برخی از مدیران می نشستند و از کانون های بازنشستگی دعوت می کردند تا به تهران بیایند و در صندوق بازنشستگی مباحث خود را بیان کنند.

مقام معظم رهبری فرموده اند: دولت مردمی را که شعار دولت سیزدهم بوده در واقعیت محقق گردد و به معنای واقعی کلمه با مردم، در کنار مردم و در میان مردم باشند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری علاوه بر نشست با کارکنان صندوق بازنشستگی مدیریت های استانی، جلسات ادواری را نیز با مدیران شرکت های صندوق بازنشستگی با عنوان «جلسات گفتمانی گام دوم انقلاب و برنامه های دولت مردمی در صندوق بازنشستگی» آغاز کرده است.

در این جلسات که به همت بازرس ویژه مدیر عامل صندوق بازنشستگی برگزار می شود، نکات مدیریتی لازم برای مدیران و اعضاء هیئت مدیره شرکت های صندوق بازنشستگی تبیین شده و مدیران نیز مطالبی که ضروری می دانند را در جمع به سمع سایر مدیران و مدیرعامل صندوق می رسانند که این ابتکار خوب موجب هم افزایی مدیریتی در مجموعه صندوق بازنشستگی شده است.

در آخرین نشست برگزار شده از این سلسله جلسات، ترکی نوید ارائه سند راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی در صندوق بازنشستگی کشوری را به مدیران داد.

وی بر هم افزایی شرکت ها و راه های افزایش بهره وری تاکید کرد؛ همچنین ادغام یا انحلال، سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعامل با بورس از نکات مورد تاکید وی بود.

برخی از مدیران حاضر در این نشست نیز به تعدد نهادهای نظارتی نقدهایی وارد کردند و علاوه بر تاکید به مبارزه با فساد، خواهان کاهش تغییر تحول مدیریتی و زمان لازم برای اجرای برنامه های مدنظر شدند.

ترکی در پاسخ به مدیران شرکت های تابعه، شش ماه الی یکسال را برای هر مدیر زمان مناسبی دانست تا توانمندی های خود را نشان دهد.