معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

افراد بالای ۶۵ سال، ۱۰ برابر دیگران نیازمند خدمات درمانی هستند/ وزارت کار به دنبال ظرفیت‌سازی برای همه شرکای اجتماعی است

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری گفت: این وزارتخانه و تمامی سازمان‌های تابعه آن به دنبال افزایش سرمایه‌های مولد و غیرمولد برای ظرفیت‌سازی برای همه شرکای اجتماعی است.

 

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «ضرغام صادقی» در این آیین که روز چهارشنبه ۱۰اسفندماه ۱۴۰۱ در شهر شیراز برگزار شد، ضمن ابلاغ سلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همه بازنشستگان کشوری، اظهار داشت: افراد بالای ۶۵ سال، ۱۰ برابر دیگران نیازمند انواع خدمات درمانی هستند و اگر ما با تدبیر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بتوانیم علاوه بر بیمه‌‌ پایه و تکمیلی به سمت ظرفیت‌سازی برای ایجاد بیمه طلایی برای پوشش همه خدمات درمانی بازنشستگان حرکت کنیم، به نقطه مطلوب وزارت رفاه خواهیم رسید.

صادقی با اشاره به خدمات و برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری در سه‌ماهه اخیر به‌ویژه در زمینه پیگیری مطالبات و معوقات موجود، گفت: پرداخت کسورات بازنشستگان کشوری در کمترین زمان پس از حضور دکتر ترکی از جمله پیگیری‌های جدی در حوزه مطالبات بازنشستگان بوده است.

وی با اشاره به رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت‌ گرفته از سوی صندوق بازنشستگی کشوری در بودجه ۱۴۰۲ ابراز امیدواری کرد: با تلاش‌ها و رایزنی‌هایی که در مجلس و کمیسیون‌های مربوطه انجام‌ شده، ظرفیت خوبی در بودجه سال آینده برای پرداخت معوقات و رفع دغدغه‌های مختلف بازنشستگان عزیز ایجاد شود.

صادقی به پرداخت ۷۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار ردیف بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مقایسه با سایر وزارتخانه ها شاهد بیشترین رشد بوده است.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین افزود: تقویت جایگاه بودجه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری و سایر سازمان‌های ‌تابعه از اهداف ما در بودجه سال ۱۴۰۲ بود.

صادقی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرکای اجتماعی مختلفی را زیرپوشش دارد، گفت: یکی از شرکای اجتماعی ما بازنشستگان و پیشکسوتان هستند که سال‌ها خدمات مختلفی را به جامعه ارائه دادند تا نسل جدید به شکوفایی برسد و ما مدیون خدمات همه آن‌ها هستیم.

وی تأکید کرد: باید از ظرفیت بازنشستگان کشور که در کنار علم از تجربه بالایی برخوردارند استفاده شود؛ امروز نقش تجربه بالاتر از نقش علم است و باید به آن توجه کنیم و این نقش تقویت شود.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حفظ شأن و منزلت بازنشستگان به عنوان پیشگامان، اساتید و پیشکسوتان جامعه ما قطعاً به حرف نیست و باید ظرفیت‌های خوبی را برای حفظ منزلت این عزیزان ایجاد کنیم.

چهارمین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری با حضور ۴۷۷ بازنشسته ورزشکار زن و مرد در ۸ رشته کشوری از ۳۱ استان کشور به میزبانی شهر شیراز برگزار شد.