در جریان سفر به منطقه زلزله زده خوی صورت گرفت؛

دستور ویژه مدیرعامل صندوق بازنشستگی برای رسیدگی به نیازهای بازنشستگان خوی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری صبح امروز (چهارشنبه) در جریان سفر به آذربایجان غربی با حضور در محل اسکان مردم زلزله زده شهرستان خوی با بازنشستگان آسیب دیده از زلزله گفتگو کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، «نعمت الله ترکی» در این بازدید و در دیدار با بازنشستگان حاضر در محل اسکان زلزله زدگان خوی، دستور ویژه ای برای بررسی وضعیت و ابعاد آسیب های وارده به بازنشستگان خوی و تهیه اقلام مورد نیاز این عزیزان از جمله چادر، پتو و تجهیزات گرمایشی به مدیریت صندوق بازنشستگی استان آذربایجان غربی صادر کرد. 

وی با تاکید بر رسیدگی سریع به نیازها و رفع مشکلات این عزیزان گفت: تجهیزات و اقلام مورد نیاز بازنشستگان عزیز باید طی امروز و فردا تهیه و در اختیار عزیزان آسیب دیده قرار گیرد.

ترکی همچنین خطاب به مدیر استان تاکید کرد: خسارت های وارده به منازل عزیزان تحت پوشش صندوق بازنشستگی در شهرستان خوی که از زلزله آسیب دیده اند نیز سریعا بررسی و در صورت نیاز برای دریافت تسهیلات بازسازی ساختمان مسکونی در اولویت قرار گیرند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شب گذشته (سه شنبه) وارد ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی شد و در نشست با مدیر و کارشناسان صندوق بازنشستگی استان، ابعاد خسارت های وارد شده به بازنشستگان تحت پوشش و راه های یاری رساندن به این عزیزان را بررسی کرد.

ترکی در این نشست با تاکید بر ضرورت شناسایی بازنشستگان آسیب دیده از زلزله ۵.۹ ریشتری خوی و ابعاد ومیزان آسیب های وارده به این عزیزان گفت: صندوق بازنشستگی بنا به وظیفه ذاتی خود تلاش می کند تمامی امکانات موجود را برای یاری رساندن به این عزیزان و کاهش آلام و آسیب های ناشی از زلزله بکار گیرد.

وی تصریح کرد: در شرایط آب و هوایی نامساعد و برفی این روزها و به خصوص اینکه شهرستان خوی همواره یکی از نقاط سردسیر کشور محسوب می شود، یاری رساندن به عزیزان آسیب دیده از زلزله از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ترکی افزود: باید هماهنگی لازم با سایر دستگاه های اجرایی برای کمک به بازنشستگان آسیب دیده از زلزله هرچه سریعتر فراهم شود.

شهرستان خوی میزبان بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ بازنشسته و یک هزار و ۱۰۰ وظیفه بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری است.