پیرو درخواست های مکرر کانون های بازنشستگان انجام شد؛

تغییرات در شیوه پاسخگویی و پیمانکار مرکز ارتباط با ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری (مرکز تماس ۲۵۰۰)

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری دلایل تغییر در مدیریت، ساعات پاسخگویی و زیرساخت های مرکز تماس ۲۵۰۰ این صندوق را تشریح کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وحید غلامرضایی با اشاره به تغییرات شیوه مدیریت و ساعات پاسخگویی در سامانه مرکز تماس ۲۵۰۰ و دلایل آن گفت: با پایان یافتن قرارداد پیمانکار قبلی مرکز پاسخگویی و با توجه به نارضایتی های ابراز شده از سوی بازنشستگان که در طرح رضایت سنجی صندوق و همچنین نشست مدیرعامل صندوق با کانون های بازنشستگی، تصمیم بر این شد تا ضمن بروزرسانی زیرساخت ها و رفع اشکالات فنی، تغییراتی نیز در شکل و شیوه مدیریت این مرکز اجرا شود.

وی افزود: به همین دلیل، ممکن است فرآیند به ثبات رسیدن و بروزرسانی سیستم جدید پاسخگویی تلفنی صندوق بازنشستگی کشوری، مدت زمان کمی طول بکشد، اما همکاران ما تلاش می کنند در کمترین زمان ممکن نواقص و مشکلات موجود را حل کرده و پاسخگوی سوالات عزیزان بازنشسته باشند.

غلامرضایی تصریح کرد: تلاش همه همکاران ما این است که نحوه پاسخگویی مرکز تماس بهتر از گذشته و در سطح کارشناسی و فنی باشد و از پاسخگویی پراکنده، غیردقیق و غیرکاشناسی جلوگیری شود و با دسته بندی موضوعات و استفاده از اطلاعات سایت صندوق و کارشناسان خبره داخلی بتوانیم پاسخگویی بهتری به عزیزان ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه «در شرایط امروز که بسیاری از فعالیت ها و خدمات مبتنی بر تلفن همراه شده و افراد به راحتی با استفاده از گوشی تلفن همراه خود می توانند هرنوع خدمتی را دریافت کرده و حتی پاسخ سوال خود را دریافت کنند» گفت: نرم افزار صبا که در گذشته خاتم نام داشت به همین دلیل راه اندازی و توسعه یافت تا بازنشستگان بتوانند در صورت نیاز ضمن دریافت خدمات برخط صندوق بازنشستگی، نظر خود را ثبت و پیگیری کرده یا پاسخ سوال خود را دریافت کنند. کارشناسان صندوق به هر درخواستی که از سوی بازنشستگان از هر روشی مطرح و ثبت شود، چه تماس با مرکز پاسخگویی و یا نرم افزار صبا باشد، پاسخ خواهند داد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به رویکرد جدید این صندوق برای پاسخگویی شفاف و کارشناسی به بازنشستگان و سایر ذینفعان صندوق گفت: تلاش ما این است که بازنشسته ها درخواست خودشان را از روش های مختلف مثل تلفن همراه، سایت یا تماس تلفنی بصورت کامل مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنند تا نیازی به مراجعه به مدیریت‌های سطح کشور نداشته باشند.

غلامرضایی همچنین تاکید کرد: برخلاف رویه گذشته که از افراد غیرکارشناس و خارج از صندوق بازنشستگی در پاسخگویی به بازنشستگان استفاده می شد، سیاست جدید مدیریت صندوق استفاده از کارشناسانی در فرآیند پاسخگویی به بازنشستگان است که تخصص در امور بازنشستگی داشته باشند.

به گفته وی، نگاه مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری بر پاسخ های تخصصی و کارشناسی به بازنشستگان است تا از نظر کیفی باعث رضایتمندی بازنشستگان باشد.

غلامرضایی، از دلایل اصلی کاهش رضایت بازنشستگان شیوه برونسپاری و انعقاد قرارداد بر اساس تعداد تماس، عدم اشراف کافی کارشناسان پاسخگو و ارجاع درخواست ها به لایه های دوم و سوم بود که منجر به ارائه پاسخ غیرقابل قبول برای بازنشستگان میشد. همچنین عدم وجود ابزارهای نظارتی کافی و هزینه بالای مرکز، محدودیت درگاه های ورودی و دریافت درخواست های بازنشستگان صرفا از طریق تلفن و… را از جمله دلایل تغییر شیوه مدیریت مرکز پاسخگویی صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد.

او با اشاره به اقدامات اصلاحی در مرکز پاسخگویی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پس از بررسی های به عمل آمده، مشکلات قرارداد این مرکز که از دو سال قبل برونسپاری شده بود احصا و راهکارهای اصلاحی در نشست های کارشناسی بررسی و در نهایت تدوین شد.

غلامرضایی به آثار اقدامات اصلاحی و استفاده از شیوه جدید مدیریتی مرکز پاسخگویی اشاره کرد و گفت: راه اندازی مرکز جدید پاسخگویی، موجبات ایجاد رابطه دو سویه مطلوب، صرفه جویی های مالی و زمانی برای بازنشستگان، کاهش تردد آنان به صندوق بازنشستگی کشوری، حضور نیروی انسانی متخصص با ترکیبی از بازنشستگان خبره و کارکنان صندوق و پاسخگویی کامل در لایه اول، مدیریت مستقیم مرکز توسط صندوق، پاسخ به سوالات تخصصی بازنشستگان و افزایش درگاه های دریافت خدمت را فراهم می نماید.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری، یادآور شد: پاسخگویی این مرکز از روز شنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸ صبح تا ۱۶ بعدازظهر، در تهران بدون کد و در شهرستان ها با پیش شماره ۰۲۱ خواهد بود.

به گفته غلامرضایی، به صورت موقت این مرکز به یکی از واحد‌های صندوق بازنشستگی کشوری منتقل شده تا پس از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، پاسخگویی به بازنشستگان با مدل جدید آغاز شود.

وی با ابراز امیدواری اینکه بازنشستگان عزیز با توجه به لزوم این تغییرات، تا آغاز مدل جدید پاسخگویی صبر و حوصله داشته باشند، گفت: پاسخگویی به موضوعات تخصصی قوانین و مقررات بازنشستگی، خسارت درمان، بیمه عمر، خدمات تخفیفی و تقسیطی و سایر خدمات از جمله مسائلی است که این مرکز پاسخگوی سوالات بازنشستگان خواهد بود.

صندوق بازنشستگی کشوری هم اکنون ۱،۵۸۳،۲۷۵ حقوق بگیر(بازنشسته و موظف) در سراسر کشور تحت پوشش قرار داده که این عزیزان، علاوه بر دریافت حقوق بازنشستگی، از خدمات دیگر این صندوق مانند خدمات بیمه ای، تسهیلات مالی و اعتباری، طرح های یاری، خدمات اجتماعی و فرهنگی و همچنین خدمات آنلاین و غیرحضوری چون دریافت اطلاعات فیش حقوقی و حکم استفاده می کنند. برای این منظور پیشنهاد می گردد بازنشستگان خدمات فوق را از سایت صندوق به آدرس www.cspf.ir ، درگاه خدمات الکترونیک صندوق به آدرس www.sabasrm.ir یا نرم افزار(اپلیکیشن) صبا دریافت نمایند.