مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد:

ضرورت فرهنگ‌سازی ارزش‌ها و نمادهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بر ضرورت فرهنگ سازی و انتقال ارزش ها و نمادهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان با اتکا به روش ها و ادبیات مناسب و قابل انتقال تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر اکبر افتخاری امروز (دوشنبه سوم خرداد ۱۴۰۰) در نشست گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر و در دیدار با جمعی از ایثارگران این صندوق، گفت: ارزش های بسیاری در دوران دفاع مقدس در جامعه ایرانی حاکم بود که نیاز است به خوبی و با اتکا به روش ها و ادبیات مناسب و به‌روز برای نسل جوان بازگو و بازآفرینی شود تا ضمن ماندگار شدن آن‌ها، این نسل نیز با چنین منش های اخلاقی فردی و اجتماعی آشنا شود.

وی با بیان اینکه «همدلی، ایثار و حضور و مشارکت خالصانه در صحنه های مختلف از جمله مهم‌ترین ارزش‌های دوران دفاع مقدس و رویداد بزرگ آزادسازی خرمشهر است»، گفت: امروز نیاز است تا آن ارزش‌ها در سطح جامعه، خانواده و حتی فرهنگ سازمانی ترویج شود و برای نسل جدید، مفاهیمی چون کار خالصانه به درستی منتقل شود.

افتخاری خدمت به بازنشستگان را یکی از افتخارات هر مدیر و کارمندی توصیف کرد و افزود: گاهی خداوند به انسان ها فرصت می دهد که در جایی حضور یابند تا به مردم به ویژه قشرهای زحمت کش و آسیب پذیر جامعه خدمت کنند و از این رو باید شکرگزار باشیم و تلاش کنیم تا خدمات بیشتر و با کیفیت بهتری از گذشته را به این عزیزان ارائه دهیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن و چین، نمادها و ارزش های گذشته برای نسل های جدید به خوبی و با جدیت بازگو می‌شود و وظیفه ما نیز تاکید بر ارزش های ماندگار در فرهنگ ایرانی-اسلامی خودمان است.

افتخاری همچنین گفت: دوران دفاع مقدس وابسته به یک ارزش خاص نیست بلکه مجموعه ای از ارزش های انسانی از جمله ایثار، عشق، فداکاری، همبستگی و حضور خالصانه در صحنه سبب شد تا مقاومت مردم کشورمان در یک جنگ نابرابر، پیروز شود.

او همچنین یادآور شد: نمادسازی و انتقال فرهنگی باید به گونه ای باشد که قابلیت انتقال داشته و آن ویژگی ها و ارزش ها ابتدا در خود ما و نسل های گذشته نهادینه شود تا بتواند در جوانان اثرگذار شده و مقبول افتد.

 

با الگو گرفتن از منش و مسیر شهدا در عرصه های مختلف گام برداریم

دراین نشست فرمانده حوزه مقاومت بسیج صندوق بازنشستگی کشوری نیز با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: خرمشهر عزیز نماد مقاومت ملت عزیز ایران است که ۳۵ روز در مقابل دشمن تادندان مسلح، با دست خالی اما با ایمان راسخ و فداکاری و ایثار بی بدیل استقامت کردند.

محمد جواد اسدی تصریح کرد: این شهر امروز به نماد ایستادگی، مقاومت و ایثار و ازخود گذشتگی و البته خودباوری تبدیل شده و آنچه این مهم را امکان پذیر کرد اتکای رزمندگان و مردم عزیزمان به خداوند متعال بود.

وی تاکید کرد: امروز نیز با توکل به خداوند، پشتکار و تلاش و در ادامه راه شهدا باید با الگوگرفتن از منش و مسیر آن عزیزان در عرصه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قدم برداریم. امیدوارم با تقویت روحیه بسیجی و جهادی در راه خدمت هرچه بیشتر به مردم به ویژه بازنشستگان تلاش کرده و ثابت قدم باشیم.