افتخاری در مراسم امضای توافق‌نامه صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان ملی بهره‌وری اعلام کرد:

ارائه گزارش عملکرد صندوق بازنشستگی برمبنای شاخص‌های بهره‌وری/ تبدیل «مرکز نوآوری صبا» به الگوی ایجاد مراکز نوآوری متصل به بازار

صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان ملی بهره‌وری توافق‌نامه مشترکی را با هدف استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری در صندوق بازنشستگی کشوری و ارتقای بهره‌وری و بهبود مستمر در کلیه ارکان صندوق به امضاء رساندند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، این توافق‌نامه عصر روز یکشنبه (دهم اسفندماه) در جریان بازدید فاطمه پهلوانی، رییس سازمان ملی بهره‌وری، از مرکز نوآوری صبا توسط وی و اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، به امضاء رسید.

«توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه بهره‌وری، سنجش و تحلیل بهره‌وری، ارتقای بهره‌وری، تبادل تجارب، اطلاعات و داده‌های موردنیاز طرفین» و «همکاری و مشارکت در برگزاری رویدادهای آموزشی و ترویجی بهره‌وری» از اهداف دیگر این توافق‌نامه است.

با اجرای این توافق‌نامه، صندوق بازنشستگی کشوری به عضویت شبکه ملی بهره‌وری درمی‌آید و ضمن همکاری و مشارکت در تعریف طرح‌های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی متعهد به ارائه تجارب موفق صندوق در بهبود بهره‌وری جهت به اشتراک‌گذاری تجارب و ارائه الگو شده است.

 

افتخاری: گزارش عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس شاخص‌های بهره‌وری ارائه می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم امضای این توافق‌نامه، از گام‌های جدی صندوق در جهت ارتقای بهره‌وری خبر داد و اعلام کرد: گزارش عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری و مجموعه‌های تابعه بر اساس شاخص‌های بهره‌وری تا پایان سال، به مراجع ذیربط و از جمله سازمان ملی بهره‌وری ارائه خواهد شد.

دکتر اکبر افتخاری با بیان اینکه «برای استقرار نظام بهره‌وری در صندوق، مشاوری نیز در اداره‌کل برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی جذب شده است»، گفت: در این زمینه، برای همکاری و تعامل با سازمان ملی بهره‌وری هم آمادگی داریم؛ چراکه معتقدیم بدون تعامل فکری و عملیاتی با این سازمان و دیگر مجموعه‌های مرتبط و تخصصی، این امر محقق نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری در یک سال گذشته، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های ما این است که در زمینه‌هایی چون کیفیت و بهره‌وری، سقفی تعریف نکرده‌ایم و به هر سطحی از کیفیت و بهره‌وری که دست پیدا کنیم؛ سطح انتظار خود را ارتقاء می‌دهیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به برگزاری مراسم امضای توافق‌نامه در محل مرکز نوآوری صبا، تاسیس این مرکز را یکی از نمونه‌های بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود دانست و گفت: این مرکز توانسته الگویی تازه را در حوزه نوآوری کشور معرفی کرده و تلاش دارد خدمات به بازنشستگان و سالمندان را با استفاده از خلاقیت و نوآوری جوانان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه «ما هیچ فعالیتی را در صندوق انجام نمی‌دهیم، مگر آنکه گزارش عملکرد آن را ارائه دهیم»، افزود: مرکز نوآوری صبا درحالی شهریورماه امسال افتتاح شد که پیش از آن، زیرساخت‌های آن ایجاد و تعدادی از تیم‌های نوآور و استارتاپ‌ها هم در آن، مستقر شده و فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

افتخاری افزود: امروز خوشبختانه شاهد اقبال به فعالیت‌های نوآورانه در زمینه ارائه خدمات اجتماعی هستیم که در این زمینه، صندوق بازنشستگی کشوری با ارائه سفارش و ایجاد بازار کار برای تیم‌های فعال در مرکز نوآوری صبا به‌نوعی در کشور پیشگام بوده است؛ به‌طوری‌که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری هم بر ایجاد مراکزی با این الگو تاکید دارد که از ابتدا به بازار وصل باشند.

وی همچنین به بازخورد گسترده فعالیت مرکز ارتباط با ذینفعان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، در پی اعلام هر فعالیت یا خدمت جدید صندوق از جمله بسته‌های طرح یاری، پیام‌ها و سوالات بازنشستگان در این مرکز دریافت و ضمن پاسخگویی از سوی کارشناسان مرتبط، برای بهبود فرآیندها مورد تحلیل و ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

پهلوانی: تحول جدی بهره‌وری سازمانی را در صندوق بازنشستگی شاهد هستیم

رییس سازمان ملی بهره‌وری هم در این مراسم با بیان اینکه «فکر، برنامه و تلاش زیادی را در مرکز نوآوری صبا شاهد هستیم»، گفت: نوآوری یکی از پیشران‌های بهره‌وری است و اقدامات این مرکز در ارائه خدمات نوآورانه به بازنشستگان، گام موثری در جهت ارتقای بهره‌وری خواهد بود.

فاطمه پهلوانی با اشاره به اینکه در تعاریف جدید، بهره‌وری به‌عنوان مجموعه نوآوری و کیفیت تعریف می‌شود، افزود: در سازمان ملی بهره‌وری تلاش کرده‌ایم ارتباط مستقیمی با مدیران ارشد و دستگاه‌های اجرایی مختلف برقرار کنیم و آنها را به ریل بهره‌وری وارد کنیم.

وی با اشاره به جلسات مفصل سازمان ملی بهره‌وری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های دولت، توضیح داد: در میان زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، صندوق بازنشستگی کشوری یکی از مجموعه‌هایی است که از نظر بهره‌وری نسبت به سال‌های گذشته تحول جدی داشته است و ارتقای شاخص‌های بهره‌وری در این صندوق و مجموعه‌های تابعه آن، آشکار است.

رییس سازمان ملی بهره‌وری با اعلام آمادگی این سازمان برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و برگزاری دوره‌های آموزشی لازم برای صندوق بازنشستگی کشوری، بر ارائه گزارش‌های عملکرد برمبنای شاخص‌های بهره‌وری تاکید کرد.