مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در پایان نشست سه ساعته با کانون‌های سراسر کشور اعلام کرد:

مدل برقراری پوشش “بیمه عمر و حادثه صبا” تغییر کرد/ “ثبت‌نام در سامانه” به جای “اعلام انصراف”

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: بنا به خواست بازنشستگان و مسئولان کانون‌های بازنشستگی، روند اجرای طرح “بیمه عمر و حادثه صبا” تغییر کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی‌فرد این موضوع را در پایان جلسه وبیناری سه ساعته که سه‌شنبه شب (پنجم اسفندماه) با حضور مسئولان کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور، مدیران صندوق بازنشستگی استانی و کارشناسان بیمه ملت برگزار شد، اعلام کرد.

وی گفت: در پی پیشنهادات و درخواست هایی که بازنشستگان در تماس‌های تلفنی و فضای مجازی نسبت به فرآیند ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حوادث مطرح کردند، این جلسه برگزار و توضیحات لازم از سوی مسئولان صندوق به روسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور ارائه شد.

مرتضایی‌فرد افزود: در پی این توضیحات، مسئولان کانون‌ها نیز پیشنهادها و انتظارات خود را مطرح کردند و جمع‌بندی نهایی این بود که فرآیند ثبت نام بیمه تکمیلی‌ عمر و حادثه در درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، اصلاح شود.

به گفته وی، با اصلاح روند قبلی، بازنشستگان محترمی که تمایل دارند از این پوشش جدید بیمه‌ای برخوردار شوند؛ با ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir و مراجعه به بخش بیمه تکمیلی عمر و حادثه، می‌توانند ضمن اطلاع از ۳ سطح بیمه نامه، نسبت به انتخاب یکی از سطوح و ثبت‌نام در آن اقدام نمایند. درحالیکه قبلا به شکل پیش‌فرض این پوشش بیمه‌ای برای همه بازنشستگان در نظر گرفته شده بود و افرادی که تمایلی به استفاده از این خدمات بیمه‌ای نداشتند، می‌توانستند به درگاه الکترونیکی صندوق مراجعه و انصراف خود را اعلام کنند.

وی مهلت ثبت‌نام در این سامانه را تا ۲۵ اسفند سال جاری اعلام کرد و گفت: امیدواریم با استقبال بازنشستگان عزیز، بتوانیم از ابتدای سال ۱۴۰۰ این پوشش بیمه‌ای را برقرار کنیم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از ارسال اطلاعات کامل و شرایط طرح های ارائه شده برای مدیران استانی صندوق و مسئولان کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور خبر داد و افزود: انتظار می‌رود از این طریق، امکان اطلاع‌رسانی دقیق و گسترده به اعضای کانون‌ها و بدنه جامعه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری فراهم شود و دیگر، جایی برای ابهام و یا طرح موضوعاتی چون اطلاع نداشتن بازنشستگان از محتوای قرارداد باقی نماند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ابراز امیدواری کرد که با مشارکت کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور و اجرایی شدن پوشش “بیمه تکمیلی عمر و حادثه”، تجربه مثبتی به دست آید و فعالیت‌های آینده صندوق در ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی هم با مشارکت بیشتر بازنشستگان در روند تصمیم‌گیری و اجرا همراه شود.

مرتضایی‌فرد در ابتدای این جلسه هم گزارشی از روند پیگیری‌ها، جلسات و تماس‌های مختلف با اعضای کانون‌های بازنشستگی که از سال ۱۳۹۷ برقراری بیمه عمر و حادثه با پوشش های بیشتر را پیگیری می‌کرده‌اند، ارائه داد.

به گفته وی، شرکت‌های بیمه‌ای مختلف به دلیل بالا بودن ضریب ریسک حاضر به پذیرش و امضای این قرارداد نشده‌اند و در نهایت، بیمه ملت که صندوق بازنشستگی کشوری سهامدار عمده آن است، حاضر شد بیمه عمر و حادثه و نیز بیمه آتش‌سوزی را برای بازنشستگان و وظیه‌بگیران تحت پوشش صندوق برقرار کند.

در پایان مرتضایی فر ضمن تشکر از کانون های بازنشستگی کشوری به جهت توجه به امور مربوط به بازنشستگان، عنوان داشت که امید است با توجه به خدمات بسیار مناسب این بیمه نامه، شرایط حد نصاب لازم برای شروع طرح از ابتدای فروردین فراهم آید.