با حضور مسئولان کشوری و استانی اجرایی شد؛

آغاز عملیات اجرایی خانه امید زاهدان

با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در زاهدان، عملیات اجرایی احداث خانه امید بازنشستگان در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری در مراسم آغاز عملیات اجرای خانه امید بازنشستگان زاهدان، گفت: این خانه امید با زیر بنای ۸۰۰ متر و با اعتباری حدود ۵ میلیارد تومان در کمتر از یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: تلاش برای ارتقای نشاط و امید در زندگی بازنشستگان، ایجاد تعامل، تفاهم و همبستگی میان بازنشستگان دستگاه های مختلف در هر استان، ارتباط مستمر با بازنشستگان و جلب مشارکت فعالانه آنان به منظور حضور در برنامه های مختلف، برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی برای آشنایی با مسائل دوران بازنشستگی و جلب مشارکت آنها و برگزاری دوره های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای بازنشستگان از اهداف احداث خانه های امید بازنشستگان است‌.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: طراحی و ساخت خانه های امید متناسب با ‏نیازهای بازنشستگان در نقاط مختلف کشور صورت گرفته و این مراکز مجهز به بخش های مختلفی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی- هنری، کافی ‏نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت های قرآنی، خانه آموزش و واحد فناوری اطلاعات است که به مجموعه ای بزرگ برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ‏بازنشستگان کشوری تبدیل شده است.


احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به سکونت ۱۳ هزار و ۶۰۰ کارمند بازنشسته در زاهدان، احداث خانه امید بازنشستگان ضروری بود.

وی با ابراز خرسندی از آغاز عملیات خانه امید بازنشستگان در زاهدان بر ساخت خانه امید در شهرهای چابهار، ایرانشهر نیز تاکید کرد.

صحنه مدیر صندوق بازنشستگی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: از سال ۸۶ به دنبال تاسیس خانه امید در زاهدان بودیم، اما تاکنون موفق به اخذ مجوز آن نشده بودیم. خوشبختانه امروز با حضور استاندار، معاون اقتصادی وزارت رفاه و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری این مهم پس از ۱۳ سال اجرایی شد.