وزارت کار رتبه اول در پاسخگویی و شفافیت را کسب کرد

براساس جدول منتشر شده از سوی دبیرخانه سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان پاسخگوترین و شفاف‌ترین سازمان به این سامانه معرفی شده است.
روزبه کردونی (رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی) با اشاره به اهمیت توجه دستگاه‌ها به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به خبرنگار ایلنا گفت: طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و براساس جدول منتشر شده از بین ۵۳ دستگاه، وزارتخانه و استانداری، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی رتبه یک را در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تا ۲۳ بهمن ۹۷ کسب کرده است.
وی ادامه داد: براساس آمار اعلام شده در مجموع ۱۰۰۹ سند از ۵۳ دستگاه منتشر شده، ۳۳۲ سند مربوط به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انتشار یافته است که حدود یک‌سوم کل اسناد منتشر شده را شامل می‌شود.
کردونی با اشاره به اینکه اسناد منتشر شده در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به دنبال درخواست عموم مردم و سوال‌هایی است که آنها مطرح کرده‌اند، منتشر شده است، افزود: بیشتر سوالات و سندهایی که متقاضیان از طریق این سامانه از وزارت کار درخواست کرده‌اند پیرامون انتشار قوانین و مقررات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و اطلاعات مربوط به حوزه وزارتخانه بوده است. همچنین مسائل مربوط به روابط کارگری و کارفرمایی نیز از جمله سوالاتی بود که از وزارت کار در این سامانه سوال شده و وزارتخانه به این سوالات جواب داده است.
وی با اشاره به اینکه اسنادی که از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی منتشر شده؛ تمام سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه را دربرمی‌گیرد، افزود: براساس سیاست‌های وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی شفافیت سرلوحه کار اصلی این وزارتخانه است و ما در مسیر پاسخگویی به عموم خود را ملزم به پاسخگویی به افکار عمومی می‌دانیم.