دستاورد نشست مدیرعامل صندوق بازنشستگی با استاندار گیلان؛

واحدهای صنعتی تعطیل شده صندوق بازنشستگی کشوری در گیلان احیا می‌شوند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به استان گیلان با نماینده عالی دولت در این استان دیدار و گفتگو کرد؛ دو طرف، در این دیدار بر احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده در گیلان تاکید کردند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، «نعمت الله ترکی» در دیدار با استاندار گیلان با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری یکی از نهادهای مهم در کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: در کشور دو میلیون تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند که بخش زیادی از آن ها مربوط به مجموعه آموزش و پرورش و دیگر نهادها هستند.

ترکی با اشاره به حوزه‌ فعالیت‌های صندوق بازنشستگی کشوری، گفت:حوزه اجتماعی و اقتصادی در محور اصلی فعالیت این شرکت هستند که در حوزه اقتصادی هدف اصلی تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق بازنشستگان است.

وی از پرداخت ماهانه ۲۰هزار میلیارد تومان حقوق بازنشستگان خبر داد و افزود: بازنشستگان کشوری عمر خود را صرف خدمت به مردم و کشور کردند، از این‌ رو در حوزه‌های بهداشت، علمی، فرهنگی، اجتماعی و رفاهی باید در آرامش باشند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر لزوم توجه به پرداخت بدهی به شرکت‌های بیمه‌ای بیان کرد: صندوق بازنشستگی در کشور به هیچ یک از شرکت‌های بیمه ای بدهکار نیست، لذا هر شرکت بیمه‌ای که خدمات بیشتری ارائه بدهد ما با آن قرار داد خواهیم بست.

ترکی، با بیان اینکه افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی جزء سرمایه‌های کشور هستند، تصریح کرد: یکی از شرکت های وابسته به صندوق، این توانایی را دارد تا در صورت اعطای زمین، مجموعه فرهنگی و ورزشی را احداث کند تا بازنشستگان کشوری از این خدمات نهایت بهره را ببرند.

«اسدالله عباسی‌» نماینده عالی دولت در استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت واحدهای تولیدی زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وحدت و همدلی خوبی برای احیا واحدهای تعطیل شده میان دستگاه‌های اجرایی گیلان و صندوق بازنشستگی کشوری وجود دارد.

عباسی تصریح کرد: بخش اعظمی از جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند که این امر نشان دهنده اهمیت صندوق بازنشستگی کشوری در کشور است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان افزود: بازنشستگان تمام عمر خود را صرف خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف کرده‌اند و لایق ارائه بهترین خدمات در عرصه های رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی هستند.

استاندار با اشاره به اهمیت واحدهای تولیدی زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری که در گیلان وجود دارند بعضا رو به تعطیلی رفتند، لذا یک وحدت و همدلی خوبی برای احیای این واحدها میان دستگاه‌های اجرایی گیلان و صندوق بازنشستگی کشوری وجود دارد.

عباسی، رشت الکتریک را یکی از بزرگترین شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در گیلان دانست و تصریح کرد: این شرکت در گذشته به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها در دولت‌های پیشین به تعطیلی و نابودی کشانده شد و در تلاشیم تا با اتخاذ تصمیماتی و با هماهنگی صندوق بازنشستگی کشوری، این شرکت را از طریق مولدسازی احیاء کنیم.

وی با بیان اینکه زنجیره ارزش افزوده نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور و گیلان دارد، گفت: زنجیره ارزش افزوده باید در گیلان از کشت و صنعت تا قسمت عرضه ادامه داشته باشد تا از این طریق بتوانیم به توفیقات بیشتری برسیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در افزایش خدمات به بازنشستگان کشوری تصریح کرد: دولت سیزدهم از نخستین روزهای روی کار آمدن خود برنامه ویژه‌ای برای ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان و افزایش حقوق آنان داشته و به زودی خبرهای خوبی در این خصوص اعلام می‌شود.