مدیر صندوق بازنشستگی کرمان:

افزایش مراکز درمانی طرف قرارداد، هزینه‌های پرداختی بازنشستگان را به حداقل می‌رساند

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان گفت: افزایش مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی درمان مهمترین هدف صندوق بازنشستگی استان در نیمه اول سال ۱۴۰۲ است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی مدیریت استان کرمان، «محمد سلیمانی» در جمع بازنشستگان شهرستان راور با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از مطالبات مهم بازنشستگان، توجه به خدمات درمانی است که این موضوع درمان هزینه های زیادی را به بازنشستگان تحمیل می کند.

وی گفت: با افزایش مراکز طرف قرارداد در حوزه های متعدد بیمارستانی، تجهیزات پزشکی و پزشکی و داروخانه ها، پرداختی در زمان ارائه خدمت از جیب بازنشستگان به حداقل می رسد و این موضوع با توجه به تغییر سقف برخی تعهدات بیمه ای در قرارداد ۱۴۰۲ قطعا به قدرت خرید و میزان رضایتمندی بازنشستگان کمک می کند.

سلیمانی که در مراسم تجلیل از بازنشستگان راور حضوریافته بود، توجه به بازنشستگان در تمامی شهرستانها و بررسی خدمات ارائه شده به این قشر فرهیخته را حائز اهمیت دانست و افزود: دستگاه های اجرایی مکلفند از ظرفیت های موجود برای خدمت رسانی به بازنشستگان استفاده نمایند و در این خصوص هیچگونه منع قانونی وجود ندارد.

به گفته وی، مراکز رفاهی، گردشگری، ورزشی و فرهنگی که در اختیار دستگاه های اجرایی است باید برای استفاده بازنشستگان و خانواده این عزیزان به طور عادلانه در اختیار این فرهیختگان قرار گیرد.

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان تاکید کرد: این موضوع نیاز به برنامه ریزی و پیگیری دارد که با شناسایی این مراکز برنامه ریزی لازم توسط صندوق در استان در حال انجام است.

 

کثرت ذینفعان فرصتی برای خدمت رسانی بیشتر به بازنشستگان

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان همچنین در جمع بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان بردسیر، کثرت ذینفعان را فرصتی برای خدمت رسانی مطلوب به بازنشستگان دانست و افزود: استان کرمان حدود ۷۰هزار نفر بازنشسته کشوری دارد که بیش از ۴۲ هزار نفر از این جمعیت را بازنشستگان آموزش و پرورش تشکیل می دهند.

سلیمانی ضمن قدردانی از زحمات فرهیختگان این شهرستان گفت: وقتی جمعیت ذینفعان یک مجموعه زیاد باشد، شرکت های خدمت رسان و مجموعه های اقتصادی تمایل بیشتری برای خدمت رسانی دارند.

وی باتاکید بر اینکه «باید ظرفیت ها در این بخش جهت افزایش قدرت خرید بازنشستگان عزیز شناسایی شود» گفت: می توان از این ظرفیت ها با تعریف خدمات اقساطی و تخفیفی، خدمات مناسب و در شان بازنشستگان عزیز ارائه کرد.

او با ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد صندوق بازنشستگی استان افزود: صندوق بازنشستگی استان کرمان علاوه بر موضوعات مربوط به برقراری حقوق بازنشستگان جدید، پرداخت حقوق بازنشستگان ماهیانه حدود ۸۰۰ میلیارد تومان و امورات شاغلین کسور پرداز که جمعیتی حدود ۴۰هزار نفری دارند ،دو هدف مهم را در سال جاری تعریف کرده است.

به گفته سلیمانی، انعقاد قرارداد با کلیه مراکز درمانی سطح استان و استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی در حوزه های ورزشی، فرهنگی، گردشگری و اجتماعی در راستای استفاده بازنشستگان دو هدف مهمی است که مدیریت استان کرمان در سال ۱۴۰۲ تعریف کرده است.

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان تنها راه رسیدن به اهداف تعریف شده را برنامه ریزی دانست و گفت: قطعا با برنامه ریزی مناسب نتایج مطلوب حاصل خواهد شد.

در این مراسم رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بردسیر و جمعی از مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند.