نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی:

نگاه ویژه صندوق بازنشستگی کشوری به توسعه مناطق کمتر برخوردار قابل تقدیر است/در کلیه زیرمجموعه‌های صندوق نشاط کاری حس می‌شود

نماینده مردم خوی و چایپاره از دکتر ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل تحولات بسیار خوب صورت گرفته در راستای بهبود وضعیت این صندوق و نگاه ویژه ایشان به توسعه در مناطق کمتر برخوردار کشور قدردانی کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، «عادل نجف زاده» در نشستی مشترک با «مهدی آل ابراهیم»، مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، با بیان اینکه امروز در کلیه زیرمجموعه‌های صندوق نشاط کاری حس می‌شود، افزود: امروز شاهد پیگیری فعالانه موضوعات کاری زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هستیم.

وی حضور مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران و بازدید از نقاط قابل بهبود در مرز رازی و گمرک خوی دلیلی بر همین امر دانست و افزود: قطعاً مرزهای ما برای تبدیل شدن به نقاط اقتصادی قوی باید زیرساخت‌های لجستیکی خود را تقویت کنند و این موضوع با حضور انبارهای عمومی در کنار ما محقق می‌شود.

نجف زاده با اشاره به اهمیت اراضی مقابل فرودگاه خوی گفت: اداره منابع طبیعی آمادگی لازم را به منظور واگذاری ۱۸۷ هکتار از این اراضی به شرکت انبارهای عمومی جهت عملیات لجستیکی دارد.

وی با بیان اینکه در سند آمایش سرزمینی ایران، خوی به عنوان هاب لجستیک ایران مطرح است، افزود: این ۱۸۷ هکتار قابلیت تبدیل شدن به شهر یا پارک لجستیک را دارد.

نجف زاده در ادامه سخنان خود دسترسی به ریل را از دیگر مزایای این اراضی عنوان کرد و ادامه داد: این اراضی همه فاکتورهای لازم را برای تبدیل شدن به شهر یا هاب لجستیک دارد و مقرر است در این اراضی به گمرک هم فضایی اختصاص داده شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در پایان خاطر نشان کرد: خوی از جمله گذرگاه های قدرتمند کشور است و با توجه به پروژه های بزرگ در حال اجرا در این منطقه نیاز به توسعه و گسترش فعالیت گسترده انبارهای عمومی به شدت احساس می‌شود.

در این نشست، «مهدی آل‌ابراهیم»، مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، نیز ضمن قدردانی از پیگیری‌های مجدانه دکتر نجف زاده و همراهی مسئولان گمرک و پایانه های این منطقه، به نگاه ویژه مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درارتباط با افزایش روند توسعه اقتصادی در شرکت ها و شعب این شرکت اشاره کرد گفت: بودجه پروژه‌های توسعه‌ای در سال ۱۴۰۲ دو برابر ۱۰ سال گذشته است و این فرصتی طلایی برای شرکت‌های زیرمجموعه است که طرح‌های اقتصادی با بازگشت سرمایه مناسب را رصد و با تعاملات منطقه‌ای مناسب عملیاتی کنند.

آل ابراهیم گفت: قطعاً مناطق مستعد فعالیت‌های اقتصادی که امروز در خدمت نماینده محترم خوی بازدید کردیم که حدود سه منطقه است و به محض دریافت اطلاعات دقیق و بررسی فنی و اقتصادی و واگذاری منطقه توسط ارگان‌های مربوطه در دستور کار توسعه‌ای مجموعه انبارهای عمومی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است؛ مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به همراه نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی، مدیر فرودگاه خوی، مدیر پایانه مرزی رازی، مدیر گمرک خوی و مدیر گمرک رازی از شعبه شرکت انبارهای عمومی در خوی، زمین بین فرودگاه خوی و ریل راه‌آهن قره تپه، مرز رازی، اراضی فرا کرانه مرز رازی و از زمین ۱۸۷ هکتاری اراضی کنار فرودگاه خوی بازدید و درباره موضوعات مشترک گفتگو کردند.

تعامل همه جانبه و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در مرز رازی و جانمایی برای گمرک خوی از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.