رئیس مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

روابط عمومی، طلیعه‌دار جنگ رسانه‌ها و ارتباطات است

رئیس مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در عصر ارتباطات و در عرصه اطلاع‌رسانی، عنصری مؤثر به نام روابط‌عمومی، نقش طلیعه‌دار را در جنگ رسانه‌ها و ارتباطات ایفا می‌کند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی رضوی‌کیا» همزمان با آغاز هفته روابط‌عمومی و روز جهانی ارتباطات در نشست سالانه مدیران ارشد روابط‌عمومی سازمان‌ها و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در مشهد مقدس برگزار شد، نقش روابط‌عمومی را در تمامی بزنگاه‌ها مویرگی دانست و آن را از لوازم پیشرفت، شفافیت و آگاهی برشمرد.

وی تصریح کرد: وجود یک روابط‌عمومی مؤثر و پویا، زمانی می‌تواند به اهداف و دستاوردهای مثبت دست یابد که در چهار شاخصه و مؤلفه  «شفاف‌سازی»، «هوشمندسازی»، «کارآمدسازی» و «مردمی‌سازی» تبلور یافته باشد.

رضوی‌کیا با تأکید بر این که کار در روابط عمومی نیاز به اراده فولادین دارد، خاطرنشان کرد:  کارشناس روابط‌عمومی می‌تواند با نوع عملکرد خود یک سازمان را متحول کند.

وی با بیان این‌که نگاه کشور به حوزه روابط‌عمومی، نگاه معیوبی است، افزود: این حوزه از منظر ساختار، حمایت‌های مادی و معنوی و … ضعیف می‌باشد ولی توقعات از آن زیاد هست.

رضوی‌کیا معتقد است عملکرد روابط‌عمومی می‌تواند خیلی از مسائل را حل کند.

رئیس مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت کار تأکید کرد: مدیران روابط‌عمومی باید طوری رفتار کنند که مدیران بالادستی مجموعه احساس نیاز به شما کنند به‌طوری که اگر نبودید یک جای کار ناقص باشد.

وی خاطرنشان کرد: روابط‌عمومی باید بتواند معادلات دستگاه را با مشورت‌هایی که به مدیر می‌دهد به سمت اهداف آن سازمان تغییر دهد.

نشست سالانه مدیران ارشد روابط‌عمومی سازمان‌ها و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور هم‌اندیشی، تبادل‌نظر و تبیین چشم‌انداز و برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۲ در حوزه مأموریت‌های رسانه‌ای این وزارتخانه و حوزه‌های تابعه، روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت‌ماه و به مدت ۲ روز در مشهد مقدس برگزار شد.

کارگاه‌های اینفوگرافی، موشن‌گرافی، فوتوتکست، ارتقای سایت، توسعه اثرگذاری در فضای مجازی و کمپین تبلیغاتی نیز از دیگر برنامه‌های این نشست سالانه بود.