مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم تجلیل از کارگران نمونه پتروشیمی جم:

حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی باید فراتر از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی فعلی باشد/ در سطوح مختلف ملزم به پاسخگویی دغدغه‌های کارگران هستیم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در صندوق بازنشستگی کشوری باید فراتر از همه بخش‌های اقتصادی و تولیدی حرکت کرد، چرا که حاصل تلاش شبانه‌روزی شما عزیزان، خدمتگزاری به ۲ میلیون نفر بازنشسته است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از روابط عمومی پتروشیمی جم، «نعمت‌الله ترکی» در مراسم بزرگداشت روز کار و کارگر و تجلیل از کارگران نمونه پتروشیمی جم عنوان کرد: خدا را شاکرم و افتخار می‌کنم که امروز در محضر شما بزرگواران به عنوان فرهیختگانی که در سنگری به اسم تولید خدمت می‌کنید هستم.

وی با تقدیر و تشکر از مدیرعامل، مدیران و اعضای هیات مدیره پتروشیمی جم افزود: از تلاش شما کارگران تقدیر می‌کنم، شما عزیزان باعث افتخار این کشور هستید، چرا که کار در عرصه تولید و صنعت دشوار است؛ آن هم در یک محیط خاص با شرایط آب و هوایی ویژه مانند عسلویه که نماد مجاهدت و عشق به کشور است و با هیچ چیزی هم قابل جبران نیست.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران، تمام قد جلوی استعمارگران ایستاده است، و با وجود انواع و اقسام فشارها و تحریم‌ها و تهدیدها باز هم توانسته استقلال خود را حفظ کند. مردم ما تمام سختی‌ها را تحمل می‌کنند ولی به دشمن اجازه نمی‌دهند استقلال آنها را بگیرد.

حوزه انرژی، اولویت نخست صندوق بازنشستگی در حوزه اقتصادی

ترکی ادامه داد: هدف دشمن در بخش اقتصادی، مواد غذایی و مسکن و امثال اینها نیست، بلکه بخش تولید است. ما در کشورمان در حوزه انرژی حرف‌هایی برای گفتن داریم و دشمن می‌خواهد در این بخش نفوذ کند. سناریوهای مختلفی را نیز اجرا کرده، اما نتوانسته به هدفش برسد چون جامعه ایران آگاه است و به وطن خود عشق می‌ورزد.

وی با اشاره به اهمیت منابع انسانی گفت: در سطوح مختلف ملزم به پاسخگویی دغدغه‌های دوستان و کارگران عزیز هستیم. بر ما واجب است که این مشکلات را بشنویم و نگذاریم بیشتر شود. نیروی انسانی سرمایه‌های ما هستند، لذا باید قدر آنان را دانسته و به ایشان و خواسته‌هایشان رسیدگی کنیم. همچنان که تولید برای ما مهم است، باید از نیروی انسانی خود نیز پشتیبانی کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: درخواست و توصیه من این است در بحث حفظ و نگهداشت، پشتیبانی، خدمات رفاهی و حقوق نیروی انسانی در این شرکت و دیگر شرکت‌های وابسته صندوق بازنشستگی در اولویت قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: در صندوق بازنشستگی کشوری باید فراتر از همه بخش‌های اقتصادی و تولیدی حرکت کرد، چرا که حاصل تلاش شبانه‌روزی شما عزیزان، خدمتگزاری به ۲ میلیون نفر بازنشسته است.

ترکی با اشاره به اولویت‌ها و چشم‌انداز پیش رو بیان کرد: اولویت اول صندوق بازنشستگی کشوری حوزه انرژی، یعنی بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی است و در این زمینه به توان و عملکرد و همراهی شما صنعتگران نیاز داریم.

اهتمام صباانرژی تحقق شعار سال در شرکت‌های تابعه است

در ادامه «علیرضا زمان‌پور» مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه هلدینگ صباانرژی سهام‌دار عمده پتروشیمی جم است، افزود: ما تمام توان خود را بر این گذاشتیم تا شرایط مادی و معنوی را به گونه‌ای فراهم کنیم که شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صباانرژی بتوانند بهترین موقعیت را برای تحقق شعار امسال که مهار تورم و رشد تولید است فراهم کنند.

زمان‌پور‌ خاطرنشان کرد: در منطقه عسلویه و شرکت پتروشیمی جم اقدامات ارزشمندی انجام شده است که یکی از اقدامات جدی در حوزه سرمایه‌گذاری و رشد تولید، پروژه توسعه پلیمر کنگان و طرح PDH/PP است که توسط وزیر محترم نفت کلنگ‌زنی شد و مقرر شده که تأمین مالی آن نیز با موافقت وزیر محترم نفت و سایر مقامات ارشد کشوراز خط اعتباری فاینانس چین تأمین مالی شود تا اجرای این پروژه سرعت بگیرد.

وی همچنین افزود: در خصوص شرکت پادجم نیز طی چند ماه اخیر اقدامات موثری منجر به شرایط امیدبخش توسط مجموعه مدیریت شرکت پتروشیمی جم انجام شده که در روزهای آینده با توجه به مجموعه اقدامات صورت گرفته، پیشرفت این پروژه تسریع خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پرسنل پتروشیمی جم، ابراز امیدواری کرد: زیرمجموعه‌های هلدینگ صباانرژی روزبه روز پرانرژی‌تر و پرتلاش‌تر ظاهر شوند تا بتوانیم در راستای اهداف و اعتلای کشور و رشد تولید که کمک جدی به اقتصاد است قدم برداریم.