نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

دخالت و نظارت مردم در امور، از هرگونه سوء استفاده و رانت جلوگیری می‌کند/ اقدام صندوق بازنشستگی، قائل شدن “حق” برای مردم است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان امورات صندوق ها بازنشستگی قرار گیرند، گفت: هرکجا که شفافیت ایجاد شود و امکان نظارت مردم فراهم گردد جلوی سوءاستفاده و رانت خواری گرفته خواهد شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، «محمدحسن آصفری» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدام صندوق بازنشستگی در راستای راه اندازی سامانه نظارت مردمی، بیان کرد: این صندوق ها متعلق به خود مردم هست و هرچقدر مردم بتوانند در این حوزه نظارت داشته باشند و در امور دخیل باشند جلوی هرگونه سوءاستفاده و رانت خواری گرفته خواهد شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید امور از پشت درهای بسته بیرون بیاید، اظهار کرد: اقدامی که صندوق بازنشستگی شروع کرده حق قائل شدن برای مردم است تا مردم از برنامه های صندوق های بازنشستگی خود اطلاع کسب کنند و در جریان تصمیمات این صندوق ها قرار بگیرند و بدانند قرار است با سهام آنها چه اتفاقی رخ دهد. از نظر بنده این قبیل اقدامات کار خوبی است.

آصفری تصریح کرد: این اقدامات یک گام در جهت شفافیت و دخیل کردن مردم در امور است و می‌تواند جلوی وقوع تخلفات و رانت را بگیرد.