مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان خبر داد:

تجلیل از “عزیزالله آذرنگ” هنرمند پیشکسوت و کاتب قرآن کریم

مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان گفت: در راستای گرامیداشت هنرمندان و مفاخر بازنشسته کشوری استان از «سید عزیزالله آذرنگ» پیشکسوت هنرمند دزفولی تجلیل شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی مدیریت استان خوزستان، «آرش رشادتمند» در همین ارتباط، گفت: با توجه به اینکه یکی از برنامه های صندوق بازنشستگی کشوری برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس صندوق، تجلیل از مفاخر و مشاهیر است، اقدامات آقای آذرنگ در کتابت قرآن کریم مایه مباهات و افتخار صندوق بازنشستگی کشوری بوده و جای تجلیل بسیار دارد.

رشادتمند یادآور شد: «سیدعزیزالله آذرنگ» از جمله مفاخر استان خوزستان، کشور و جهان اسلام است که سوابق و تجربه درخشانی در عرصه خوشنویسی بویژه کتابت قرآن مجید با خط ترکیبی ابداعی خود ایشان داشته و در گسترش فرهنگ قرآنی و اسلامی، خدمات شایانی را در کارنامه دارند.

سید عزیزالله آذرنگ نیز در این دیدار اظهار داشت: نخستین کتابت قرآن کریم را در ۲۱ رمضان سال ۱۳۹۹ آغاز و پس از ۱۰ ماه در شب میلاد امام زمان(عج) به پایان رساندم و به حرم مطهر رضوی(ع) اهدا کردم.

وی افزود: در حال کتابت دومین قرآن مجید هستم که ۱۱ ماه از کتابت آن گذشته و قرار است بزودی به حرم مطهر امام حسین(ع) اهدا کنم.

این بازنشسته هنرمند ادامه داد: سومین قرآن کریم که کتابت آن نیز آغاز شده است، به حرم حضرت معصومه(س) و چهارمین قرآن کریم با ۵۰ کیلوگرم وزن و با ابعاد یک متر در ۷۰ سانتیمتر پس از کتابت به حرم حضرت امام علی(ع) در نجف اشرف اهدا خواهد شد.

گفتنی است سیدعزیزالله آذرنگ‏، در سال ۱۳۳۶ در شهرستان دزفول متولد و در سال ۱۳۵۷ در ثبت احوال مشغول به کار شد و در سال ۱۳۸۹ به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان با حضور در منزل آقای آذرنگ، از این بازنشسته فرهیخته اداره کل ثبت احوال استان خوزستان که در حوزه های فرهنگی، هنری و قرآنی فعالیت دارد با اهدای لوح تقدیری تجلیل کرد. سیدعزیزالله آذرنگ نیز تابلوی ارزشمندی از آثار خوشنویسی خود را به موزه صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت استان خوزستان اهدا کرد.