رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس:

دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای ماده ۸۵ هستند

رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان کرمانشاه با دفاع از حق مناطق عملیاتی بازنشستگان گفت: اجرای همسان سازی حقوق، حق قانونی بازنشستگان است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از روابط عمومی مدیریت استان کرمانشاه، «آرش لهونی» در دیدار با روسای کانون‌های بازنشستگی که در محل مدیریت صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: می بایست دیوان محاسبات به بحث ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگان ورود کند و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

لهونی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی حداکثر تلاش خود را جهت کمک به معیشت و رفاه بازنشستگان به کار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه «بازنشستگان از گنجینه های با ارزش فرهنگی کشور هستند و باید دستگاه‌های اجرایی از این ظرفیت با ارزش درحوزه های مختلف استفاده کنند»، گفت: دستگاه های اجرایی در قالب ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و در سقف اعتبارات مصوب خود، بایستی قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان دستگاه را همانند شاغلین منعقد و اجرایی کنند.

سرپرست صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه نیز در این نشست با قدردانی از نماینده مجلس شورای اسلامی در منطقه اورامانات و عضو کمیسیون تلفیق بودجه، برای اهمیت دادن به حوزه بازنشستگی و برگزاری این جلسه با کانونهای بازنشستگی گفت: خوشبختانه با توجه به نگاه مثبت جناب آقای مهندس ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه های مختلف به ویژه تاکید ایشان برای تاسیس مجمتع های رفاهی، ورزشی و خدماتی برای بازنشستگان در استان ها، امیدواریم با کمک مسئولین استانی، زمین مناسبی برای ساخت مجتمع خدماتی، ورزشی و رفاهی اختصاص یابد و این مهم عملیاتی شود.

«محمد احمدی» در ادامه، اجرای ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دستگاه‌های اجرایی را ضروری عنوان کرد و گفت: اجرای ماده ۸۵ و بحث بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان اگر توسط خود دستگاه های اجرایی انجام شود، می‌تواند بسیاری از مشکلات بازنشستگان عزیز را برطرف کند.

وی همچنین خواستار تسریع در پرداخت بودجه ۹ هزار میلیاردی جهت همسان سازی توسط سازمان برنامه و بودجه به صندوق بازنشستگی و اجرای بخشنامه های دولت قبل که از سوی سازمان برنامه و بودجه در سنوات گذشته ابلاغ شده بود، شد.

در ادامه «شیخ حسینی» رئیس شورای کانون های بازنشستگان استان کرمانشاه نیز گفت: پرداخت احکام ۱۵درصد افزایش حقوق بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰، اجرای رتبه بندی برای بازنشستگان آموزش و پرورش، پرداخت حق مناطق عملیاتی برای بازنشستگان استان کرمانشاه، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تا سقف ۹۰درصد حقوق شاغلین همتراز و ارائه خدمات رفاهی به بازنشستگان همچون شاغلین توسط دستگاه های اجرایی، بخشی از مطالبات به حق این قشر فرهیخته است که می بایست توسط مسئولین مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه این نشست، هریک از روسای کانون های بازنشستگان استان، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص توجه هرچه بیشتر و جدی تر دولت و مجلس به بازنشستگان بیان کردند.