با ثبت 1588 تُن افزایش رقم خورد؛

ثبت رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس

در فاصله یک ماه و نیم به پایان سال مالی جدید مانده، رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس از شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری ثبت شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی صبافولاد، شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان نخستین کارخانه داخلی کشور در زمینه تولید بریکت گرم موفق شد در فاصله یک ماه و نیم مانده به پایان سال مالی خود، با عبور از رکورد سالیانه تولید بریکت گرم، گام مهمی در جهت ظرفیت نهایی بردارد.

احسان دشتیانه مدیرعامل شرکت صبافولاد خلیج فارس در این باره گفت: بیشترین میزان تولید سالیانه بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) در صبا فولاد در سال مالی گذشته این شرکت، ۸۵۷ هزار و ۷۷۸ تن بود که در فاصله یک ماه و نیم به پایان سال مالی جدید، رکورد تولید سالیانه قبلی با یک هزار و ۵۸۸ تن افزایش شکسته شد و به ۸۵۹ هزار و ۳۶۶ تن رسید.

وی با اشاره به اینکه این رکورد در ۱۳ آبان امسال به ثبت رسیده است، افزود: این مهم در شرایطی حاصل شده که موضوع توزیع مواد معدنی در زنجیره فولاد از ابتدای سال هنوز محل بحث مدیران واحدهای تولیدی است.

دشتیانه پیش بینی کرد: تا پایان سال مالی صبا فولاد که پایان آذر ماه ۱۴۰۱ است، این شرکت بتواند به رکورد تولید یک میلیون تن بریکت گرم دست پیدا کند و رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی در تولید سالیانه صبا فولاد محقق شود.