به مناسبت 25ذی الحجه؛

لزوم استفاده از تجربه‌های بازنشستگان در مدیریت شهری کرمانشاه/ از بازنشستگان نمونه کرمانشاه تجلیل شد

شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات بازنشستگان و پیشکسوتان در مدیریت شهری، گفت: زیرساخت‌های شهری متناسب با سالمندان آماده می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی مدیریت استان کرمانشاه، نادر نوروزی در نشست تجلیل از برخی بازنشستگان کرمانشاهی عضو کانون بازنشستگان کرمانشاه، اظهار داشت: بازنشستگان و پیشکسوتان در میدان عمل تجربه های خوبی را فرا گرفتند که باید این تجربه ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت انتقال تجربیات به نیروها و پرسنل جدید، گفت: در مجموعه مدیریت شهری باید برنامه‌ای اجرا شود که طی آن انتقال تجربیات از نیروهای بازنشسته و پیشکسوت به جوانان انجام گیرد.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه «احترام به بزرگتر اصل ضعیف شده است که به عنوان یک آسیب برای آینده باید به آن نگاه کرد» گفت: همه ما باید با تلاش مضاعف برای ترویج فرهنگ احترام به بزرگتر بکوشیم.

نوروزی با اشاره به اینکه جامعه امروزی ما به سمت سالمندی می‌رود، خاطر نشان کرد: زیرساخت‌ها و رفاهیات شهری باید با سالمندی جامعه سازگار شود.

وی افزود: طراحی و اجرای مبلمان شهری مناسب برای استفاده سالمندان، طراحی و اجرای پل عابر پیاده کمانی با شیب مناسب و بدون پله، ایجاد پیاده راه در بافت سنتی شهر و احداث سرویس بهداشتی از خدماتی است که مجموعه مدیریت شهری در دست اجرا و اقدام دارد.

شهردار کرمانشاه همچنین در این نشست دستور احداث پارک کاملا متناسب سالمندان را به مجموعه خدمات شهری صادر کرد.

در پایان این نشست از بازنشستگان کانون بازنشستگان کرمانشاه تجلیل شد.

همچنین آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ورزشی پیشکسوتان و تجلیل از بازنشستگان نمونه استان کرمانشاه نیز برگزارشد.در این مراسم، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه گفت: در چهارمین جشنواره ورزشی پیشکسوتان و بازنشستگان کرمانشاه شاهد شور و شوق زیادی در بین شرکت‌کنندگان بودیم که جوانترها را به وجد آورد.

جلیل رحیمی صدر افزود: در میان منتخبین افرادی هستند که پس از بازنشستگی هنوز از پای ننشسته اند و پشتکار و تلاش آنها برای خانواده شان چراغ راه روشنی است.

مدیرکل فنی حرفه ای استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: جامعه مدیون و مرحون زحمات بازنشستگانی است که به سطح بالایی از تجربه رسیده اند. از بازنشستگان تقاضا داریم در راه سلامتی و تندرستی خود تلاش کنند زیرا سلامتی شما سلامتی جامعه ایران اسلامی را به دنبال دارد.

گفتنی است، به مناسب روز ۲۵ذی‌الحجه و گرامیداشت خانواده و تکریم بازنشستگان، برنامه پیاده روی با حضور پرشور بازنشستگان کرمانشاهی و خانواده شان برگزار شد.