با حضور وزیر آموزش و پرورش طرح تغذیه رایگان مدارس آغاز شد؛

توزیع شیر غنی شده پگاه در مدارس کم برخوردار

طرح اولیه تغذیه رایگان دانش آموزی (باغ)، با توزیع شیر غنی شده پگاه، نان غنی شده، خرما و گردو در مدارس مناطق کم برخوردار استان البرز آغاز شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، این طرح با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مدرسه اسدی لاری محمد شهر در حوزه آموزش و پرورش ناحیه سه کرج کلید خورد.

در این طرح ۹۷ مدرسه البرز در نواحی یک، سه و چهار کرج زیر پوشش طرح بسته امنیت غذایی قرار گرفت و به‌زودی تعدادی از مدارس کم برخوردار آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج نیز به این طرح می پیوندند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این طرح همزمان در استان های البرز و سیستان و بلوچستان آغاز شده، یادآور شد: از ابتدای سال تحصیلی آینده برای مناطق کمتر برخوردار هفته‌ای ۲ روز با مشارکت مردم، خیرین، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این طرح پیاده سازی و گسترش می‌یابد.

او افزود: سه میلیون دانش آموز مناطق محروم و کم برخوردار کشور از طرح تغذیه رایگان بهره‌مند شده و برای اجرای طرح تغذیه رایگان دانش آموزان در سال تحصیلی آینده حدود یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته که این رقم با کمک نهادها افزایش خواهد یافت‌.

برپایه این گزارش، شرکت صنایع شیر ایران در قالب عقد تفاهم‌نامه عرضه شیر، زیر قیمت خرده فروشی و تسهیل امور تسویه حساب، تسهیلات مورد نیاز را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌دهد. این شرکت با هدف توزیع شیر رایگان در مناطق کم برخوردار کشور تاسیس و در راستای مسئولیت اجتماعی، در ادوار مختلف و طرح ملی شیر مدارس کشور حضور و مشارکت فعال داشته است.