وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

آغاز تحولات فرهنگی در نظام بازنشستگی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جشنواره تجربه ماندگار را گامی مهم برای تکریم بازنشستگان به عنوان ستون خانواده‌ها دانست و بر لزوم تکریم آنان تأکید کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در مراسم آغاز به کار نخستین جشنواره ملی تاریخ شفاهی بازنشستگان با عنوان تجربه ماندگار اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب کلید واژه جوانان بسیار مورد اشاره رهبر معظم انقلاب است.

عبدالملکی استفاده از جوانان و تشکیل دولت جوانان انقلابی را نیز از دیگر مطالبات رهبر انقلاب عنوان کرد و گفت: وزارت مردم با این رویکرد به انتصاب مدیران مجموعه های تابعه اقدام کرده است.

وی تجربه را عنصر اصلی تولید دانش نام برد و افزود: دانش نسل گذشته باید به بهترین شیوه به نسل جوان منتقل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: تمام تجربه بشری در کتاب‌ها خلاصه نمی‌شود و بدون ثبت و ضبط بخش قابل ملاحظه‌ای از تجربه بزرگان در طول تاریخ از بین می‌رود.

عبدالملکی گفت: وزارت مردم بر اساس تکالیف قانونی هماهنگ‌کننده و برنامه‌ریز حوزه بازنشستگان است و برای آن هدف‌گذاری داریم.

وی برگزاری جشنواره تجربه ماندگار را گامی مهم برای تکریم بازنشستگان به عنوان ستون های خانواده‌ها دانست و افزود: فرزندان، نوه‌ها، عروس‌ها و دامادها با گفت‌وگو با بازنشستگان خانواده می‌توانند به ثبت این اندیشه‌های گران کمک کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رسانه‌ها درخواست کرد برای اطلاع‌رسانی این جشنواره در سطح کشور اهتمام و همراهی ویژه‌ای با وزارت مردم داشته باشند.

گامی مهم در ارتقای حوزه فرهنگی بازنشستگان

«محمد چکشیان» معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز برگزاری نخستین جشنواره ملی تاریخ شفاهی بازنشستگان را گامی مهم در ارتقای حوزه فرهنگی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: با چاپ آثار برای استفاده نسل‌های آینده در تلاش برای پویایی حوزه بازنشستگی کشور هستیم.

وی نقش آفرینی مردم در حرکت انقلاب اسلامی را مهم و اثرگذار خواند و تأکید کرد: بسترسازی برای ایفای نقش مردم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یکی از راهبردهای اساسی این وزارتخانه است.