محققان دانشگاه کالیفرنیا بررسی کردند؛

ارتباط افزایش پیاده‌روی با کاهش دیابت نوع۲

وقتی افراد مسن فعالیت بدنی خود را کاهش می دهند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در آنها افزایش می یابد. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که پیاده روی منظم می تواند به آنها کمک کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مهر، محققان دانشگاه کالیفرنیا می‌گویند: هرچه گام‌های بیشتری بردارید و شدیدتر راه بروید، احتمال ابتلاء به دیابت نوع ۲ کمتر می‌شود.

برای ارزیابی ارتباط بین راه رفتن و خطر دیابت، محققان بیش از ۴۸۰۰ زن ۶۵ سال به بالا را که دیابت نداشتند و به طور مستقل زندگی می‌کردند، بررسی کردند.

به مدت ۲۴ ساعت در روز و به مدت یک هفته، این زنان دستگاهی را بر روی پای خود می‌بستند که تعداد گام‌های برداشته شده در هر روز را ثبت می‌کرد. سلامت زنان تا هفت سال تحت نظر بود و ۸ درصد در این مدت به دیابت مبتلا شدند.

«الکسیس گاردونو»، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «نکته کلیدی مطالعه ما این است که به ازای هر ۱۰۰۰ قدم در روز، خطر ابتلاء به دیابت در این جمعیت ۶ درصد کمتر بود.»

این بدان معناست که اگر یک فرد مسن به طور متوسط روزانه ۲۰۰۰ گام بیشتر علاوه بر فعالیت‌های قبلی خود بردارد، با کاهش ۱۲ درصدی خطر ابتلاء به دیابت روبرو است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که فعالیت بدنی منظم، همراه با رژیم غذایی بهبود یافته، خطر ابتلاء به دیابت را در بزرگسالان کاهش می‌دهد.

وزارت بهداشت ایالات متحده حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط تا شدید در هفته را برای کاهش خطر ابتلاء به دیابت و سایر بیماری‌های مزمن به خصوص در دوران سالمندی توصیه می‌کند.