استاندار کرمانشاه در نشست هم‌اندیشی با کانون‌های بازنشستگی:

کانون‌های بازنشستگی پل ارتباطی بین بازنشستگان و مدیران دستگاه‌ها باشند

استاندار کرمانشاه در نشست هم‌اندیشی با کانون‌های بازنشستگی کشوری این استان از سازمان‌ها و ادارات خواست تا از تجربیات بازنشستگان استفاده کنند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی مدیریت استان کرمانشاه، بهمن امیری مقدم در نشست هم‌اندیشی با روسای کانون های بازنشستگی استان که روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به بازنشستگان و توصیه همیشگی ایشان به دولت برای رسیدگی به امور بازنشستگان، اظهار داشت: این قشر، سالها عمر خود را صرف خدمت به کشور کردند و سربلندی امروز کشور ثمره کار این عزیزان است.

وی یکی از جنبه های تکریم بازنشستگان را “استفاده از تجربه های این عزیزان در جامعه و دستگاه های اجرایی” دانست و تاکید کرد: همه مدیران استان باید با روسای کانون های بازنشستگان جلسات مستمری داشته باشند و کانون های بازنشستگان نیز پل ارتباطی بین مدیران و بازنشستگان باشند تا از طریق کانونها مشکلات و مسائل این عزیزان بهتر مطرح شود.

وی اظهار داشت: بازنشستگان می بایست پیشنهاد دهنده باشند و باتوجه به تجربیات خود راهکارهایی ارائه دهند که مشکلات دوران بازنشستگی کمتر شود.

امیری مقدم همچنین پیشنهاد داد: کانون های بازنشستگان یک کارگروه اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ایجاد کنند و از این طریق دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برای فرزندان برگزار کنند و استانداری نیز تسهیلات اشتغالزایی آنان را تامین خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود از مطرح نمودن مشکلات بازنشستگان در جلسات شورای اداری استان و توجه جدی مدیران به این قشر فرهیخته خبر داد.

وی در ادامه عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب از کرمانشاه به عنوان سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند؛ باید همه در برنامه ریزی‌ها و اولویت بندی ها حتما این توصیف ماندگار را مدنظر داشته باشیم.

مدیر ارشد استان بر ضرورت یک تعهد و توافق فراگیر برای معرفی شایسته کرمانشاه تاکید کرد و گفت: از همشهریان و هم استانی های عزیز تقاضا می‌کنم همه دست به دست هم دهیم و کرمانشاه را آنگونه که شایسته جایگاه تاریخی و فرهنگی این دیار زیبا و پهلوان پرور است، به همگان معرفی کنیم.

او یادآور شد: کرمانشاه نقش بسیار برجسته ای در تاریخ ایران داشته و در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز کاملا نقش آفرین بوده است. مشکلات در همه جا وجود دارد و اگر در این میان تنها مشکلات را برجسته کنیم و چهره زیبایی از کرمانشاه ترسیم نشود، سرمایه‌گذارها از استان ما گزیزان می شوند.

جلیل رحیمی صدر مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه «نزدیک به ۴۰ هزار بازنشسته کشوری در کرمانشاه داریم که خدمات مختلفی به آنان ارائه می شود»، اظهار داشت: پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا برای بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان، افزایش سقف و خدمات بیمه تکمیلی درمان، اجرای طرح یاری و امکان خرید اقساطی برای بازنشستگان، تسهیلات خرید سهام ETF دولت و صندوق ثروت، پیگیری همسان سازی حقوق و ابلاغ دستورالعمل ارائه خدمات رفاهی نقدی و غیرنقدی دستگاه ها به بازنشستگان برخی از فعالیت ها و خدماتی است که در راستای رفاه حال این عزیزان ارائه می شود.

در این نشست، روسا و اعضای کانون های بازنشستگی استان مشکلات و مسائل خود را در حوزه های مختلف با استاندار کرمانشاه درمیان گذاشتند و خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت خود شدند.