در 9 ماه امسال؛

صندوق بازنشستگی خراسان شمالی حدود ۳هزار فقره وام ضروری پرداخت کرد

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: در ۹ ماه امسال این صندوق ۲ هزار و ۸۷۴ فقره وام ضروری به بازنشستگان زیر پوشش این استان پرداخت کرد که بیشتر آنها وام ضروری بود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، رضا فیضی نژاد امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این بازه زمانی یک هزار و ۳۷۴ فقره وام قرض الحسنه ضروری ۱۰ میلیون تومانی و یک هزار و ۵۰۰ فقره وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی به بازنشستگان استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه با شرکت مادیران برای خرید کالاهای لوازم خانگی قرار داد بسته ایم افزود: بازنشستگان استان می توانند بدون هیچ ضمانتی کالای مورد نظر خود را خریداری و اقساط ۱۶ ماهه پرداخت کنند که استقبال خوبی نیز شده است.

فیضی نژاد به طرح «در خانه نمانیم» اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه های سفر سیاحتی و زیارتی بازنشستگان بعد از شیوع ویروس کرونا متوقف شد که هم اینک با رعایت پروتکل های بهداشتی دوباره آغاز شده است. در این قالب بازنشستگان با تور به مشهد، قشم و کیش اعزام می شوند و تلاش می کنیم مجوز سفر به کربلا و سوریه را نیز دریافت کنیم.

وی افزود: سفرها با همکاری سه شرکت انجام می شود که ملزم به ارایه خدمات به بازنشستگان خواهند شد و یک ناظر در طول سفر نیز برنامه ها نظارت خواهد داشت.

وی گفت: علاوه بر این صندوق بازنشستگان ۷۵۰ هزار تومان یارانه سفر نیز به اعضا پرداخت خواهد کرد که به صورت اقساط از حقوق کم خواهد شد.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی افزود: ۱۳ هزار و ۲۹۳ بازنشسته این استان در این مدت ۸۷۱ میلیارد تومان حقوق دریافت کردند.

فیضی نژاد اظهار داشت: بازنشستگان عضو این صندوق پس از اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ماهانه ۹۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

به گفته وی، به طور متوسط هر بازنشسته کشوری در استان خراسان شمالی هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کند؛ در حالی که پارسال در همین مدت سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق می گرفتند.

وی افزود: قبل از اجرای قانون همسان سازی صندوق بازنشستگان استان ماهانه ۳۴ میلیارد تومان به اعضای زیر پوشش صندوق حقوق پرداخت می کرد.

فیضی نژاد با بیان اینکه ۶۷ درصد اعضای این صندوق مرد و ۳۳ درصد زن هستند، اظهار داشت: با وجود اینکه متوسط حقوق پرداختی بازنشستگان افزایش یافته است، اما مشکلات اقتصادی زیادی سر راه بازنشستگان وجود دارد که بعضا با ارایه تسهیلات قرض الحسنه به این قشر در رفع مشکلات موردی کمک می کنیم.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: اعضای صندوق شامل فرهنگیان و ۵۴ دستگاه، نهاد و سازمان است که بیشتر آنان شامل بازنشستگان فرهنگی است.