در جریان بازدید از نمایشگاه فولاد 1400 کیش مطرح شد:

تاکید نمایندگان مردم اهواز بر اجرای طرح توسعه فولادسازی شرکت فولاداکسین خوزستان

نمایندگان مردم اهواز در بازدید از نمایشگاه فولاد ۱۴۰۰ کیش و غرفه شرکت فولاداکسین، بر عملیاتی شدن و رفع موانع اجرای طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین تاکید کردند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی فولاداکسین، سید کریم حسینی در بازدید از نمایشگاه فولاد ۱۴۰۰ کیش و غرفه فولاد اکسین اظهار داشت: استان خوزستان ظرفیت‌های متنوعی در حوزه صنعت دارد و علاوه بر این که در صنعت نفت، استان اول کشور است، بیشترین ذخایر نفتی و بیشترین تولید نفت را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: استان خوزستان قطب فولاد کشور محسوب می‌شود و صنعت فولاد از سال‌های قبل در استان خوزستان توسعه پیدا کرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: در زنجیره فولاد استان خوزستان، شرکت فولاد اکسین هم به جهت نوپا بودن، هم به جهت منحصر به فرد بودن تولیدات و هم به جهت کسب درآمد خوب، تولیدات بسیار به هنگام در کشور داشته است.

حسینی تاکید کرد: این شرکت یکی از شرکت‌های تاثیرگذار و صاحب نشان در صنعت فولاد محسوب می‌شود. امروز ما در خوزستان به دنبال توسعه این شرکت و موفقیت بیش از پیش صنعت فولاد هستیم. زیرا شرکت فولاد اکسین توانسته در دهه گذشته هم در ایجاد فرصت‌های اشتغال و هم در ادای مسئولیت‌های اجتماعی و تربیت مدیران خوب و موفق نقش بسیار موثری ایفا کند.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس تصریح کرد: قطعا امروز هم باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم؛ به ویژه از سوی مجلس و اختیارات نمایندگان و ارتباط نمایندگان با وزارتخانه‌های مربوطه و مراکز تصمیم‌گیری؛ همه ما به دنبال این هستیم تا فولاد اکسین به موفقیت‌های خود ادامه دهد.

حسینی ابراز امیدواری کرد هرچه سریع‌تر پروژه فولادسازی اکسین اجرا شود تا هم بتوان به صنعت فولاد و پویایی آن و ظرفیت‌های موجود اضافه کرد و هم اینکه با توجه به فرصت‌های اشتغال جدید در استان، از جوانان مستعد به ویژه خوزستانی و بومی بیشتر استفاده کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس عنوان کرد: به دنبال این هستیم و تلاش می‌کنیم طرح فولادسازی اکسین در سال جاری به نتیجه نهایی برسد. با پیگیری‌هایی که مدیریت فولاد اکسین انجام می‌دهد نظر سهامداران این شرکت را باید بیشتر جلب کند، چراکه این مهم خواسته همه نمایندگان اهواز است و می بایست هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

وی تاکید کرد: تکمیل زنجیره ارزش فولاد اکسین به احداث طرح فولادسازی آن است که در کنار آن باید صورت بگیرد.

نقش فولاد اکسین میان شرکت‌های فولادی کشور بی‌نظیر است

دیگر نماینده مردم اهواز در مجلس نیز در این بازدید گفت: طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین برای خودکفایی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بسیار مهم است و درصدد هستیم تا با برطرف شدن موانع اجرایی آن، عملیات اجرایی این طرح تا پایان امسال آغاز شود.

شبیب جویجری اظهار داشت: شرکت فولاد اکسین بر اساس ماموریت‌های پیش‌بینی شده و بر اساس اهداف کمی و کیفی در بخش فولاد پایه‌گذاری شد. موسسان اولین شرکت هدف آن‌ها این بود که کشور را در بخش‌های فولادی به ویژه محصولات نهایی بتوانند هم خودکفا کنند و هم صنعت نفت و صنعت گاز را به خودکفایی برساند.

وی افزود: این شرکت اهداف کمی زیادی داشته اما متاسفانه در گذر زمان به دلیل موانع مختلفی که ایجاد شد، این موضوع محقق نشده است اما بر آن هستیم که اهداف کمی و کیفی که برای این شرکت از پیش در نظر گرفته شده در مجلس حمایت کنیم تا این چرخه در فولاد اکسین به سرانجام برسد.

نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می رسد نقش فولاد اکسین میان شرکت‌های فولادی کشور در سطح اول بی‌نظیر بوده و در استان خوزستان منحصر به فرد است. در این خصوص آمادگی داریم نقش آفرینی این شرکت را در حوزه فولاد کشور بیشتر به نمایش بگذاریم.

جویجری تاکید کرد: در خصوص برطرف شدن موانع طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین در زمان مدیر عامل سابق اولویت اول اجرای طرح فولادسازی این شرکت بوده است. اگر طرح تکمیل زنجیره فولاد اکسین به سرانجام برسد هم از حیث محصولات فولادی و هم از حیث اشتغال‌زایی، پایین آوردن نرخ بیکاری در شهرستان اهواز و حومه می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر همین اساس پس از روی کار آمدن مدیرعامل جدید به پویایی شرکت اضافه شده است. نکته مهم در خصوص مدیرعامل جدید این شرکت این است که فولاد اکسین یکی از شرکت‌هایی است که با مدیریت بومی اداره می‌شود و این وجه متمایز شرکت فولاد اکسین است.

نماینده مردم اهواز در مجلس عنوان کرد: با توجه به استقرار صنعت نفت و گاز در استان خوزستان و نیاز کشور به توسعه این صنایع اگر فولاد اکسین بتواند محصولات مورد نیاز صنعت نفت و گاز را در همین استان خوزستان تولید کند و به آن‌ها تحویل دهد هزینه تامین لوله نفت و گاز و شرکت‌های پتروشیمی کاهش خواهد یافت و این موضوع به سود شرکت‌های مذکور است. همچنین اجرای طرح فولادسازی نرخ بیکاری را کاهش داده و اشتغال را افزایش خواهد داد.