وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

دبیرخانه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی، باید سیاست‌های کلان صندوق‌ها را پیگیری کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست دبیرخانه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه تأکید کرد: سیاست‌گذاری حوزه رفاه در دبیرخانه شورای عالی رفاه پیگیری می‌شود و دبیرخانه هیات امنا در زمینه سیاست‌گذاری کلان اقتصادی صندوق‌ها تمرکز بیشتری خواهد داشت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت‌الله عبدالملکی با تأکید بر هم‌افزایی در دبیرخانه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه گفت: در صندوق‌ها باید نظام جامع تأمین اجتماعی مستقر باشد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه مسئولیت هماهنگی پروژه‌های مشترک را برعهده دارد، تصریح کرد: هر زمان، سخن از سرمایه‌گذاری و مشارکت واحد‌های اقتصادی مطرح می‌شود، قید سودآوری برای ما مفروض است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تمامی شرکت‌ها، فعالیت‌هایی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی دارند و درصدی از سود و درآمد خود را به آن اختصاص می‌دهند، تأکید کرد: در صورت هم‌افزایی، می‌توانیم اثر‌گذاری قابل ملاحظه‌ای در این زمینه داشته باشیم و کارهای فرهنگی بزرگی را در سطح ملی انجام دهیم.

عبدالملکی با بیان اینکه دبیرخانه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد حاکمیتی است افزود: دبیرخانه می‌تواند از ظرفیت‌های فرا‌سازمانی خود استفاده کند.

او با تأکید بر پرهیز از اسراف در هزینه‌ها، بر ایجاد ساختار مناسب دبیرخانه هیات امنای تأمین اجتماعی تأکید و تصریح کرد: آنچه نیاز داریم، نظارت قوی و هم‌افزایی مؤثر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اگر هیات امنا به صورت جدی تقویت شود، همه ذی‌نفعان از آن منتفع خواهند شد.

در این نشست «محسن طالع‌زاری» به عنوان مشاور و رئیس دبیرخانه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه منصوب و از تلاش‌های «اسماعیل گرجی‌پور» مشاور و رئیس پیشین دبیرخانه قدرانی شد.