مدیر صندوق بازنشستگی استان اصفهان اعلام کرد:

پرداخت ۴۲میلیارد ریال وام ازدواج به ۱۶۸ فرزند بازنشستگان اصفهانی

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: این صندوق نیمه نخست امسال ۴۲ میلیارد ریال وام ازدواج به ۱۶۸ نفر از فرزندان بازنشستگان استان پرداخت کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علیرضا غفرالهی در گفت و گو با ایرنا افزود: مبلغ وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۲۵۰ میلیون ریال و نرخ این تسهیلات ۱۰ درصد با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه است.

وی ادامه داد: این وام به افرادی پرداخت می‌شود که از خرداد ماه سال گذشته تا مرداد امسال ازدواج کرده اند و تاریخ عقدشان در این مدت به ثبت رسیده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان با بیان اینکه «سهم وام ازدواج فرزندان بازنشستگان استان اصفهان در هر دوره ۸۴ نفر بوده که در نیمه نخست امسال ۲ دورهٔ وام ازدواج پرداخت شد» گفت: مجموع سهمیه وام ازدواج اختصاص داده شده به فرزندان بازنشستگان در کل کشور نزدیک به دو هزار و ۸۰۰ نفر است که سهم استان اصفهان در این مرحله به ۱۶۸ نفر رسیده است.

وی همچنین اظهار داشت: در نیمه نخست امسال وام طرح حمپاد (حمایت از پایان نامه های دانشجویی) برای ۶۱ نفر از فرزندان بازنشستگان واجد شرایط این صندوق در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، به حساب بازنشستگان مشمول واریز شد.

غفرالهی با اشاره به اینکه «۴۱ فقره سه میلیون تومانی و ۲۰ فقره پنج میلیون تومانی پرداخت شده است» بیان کرد: مبلغ سه میلیون تومان برای پایان نامه های کارشناسی ارشد و مبلغ پنج میلیون تومان نیز برای پایان نامه های مقطع دکتری پرداخت شد.

وی اضافه کرد: ۱۰۲ هزار و ۸۱۷ نفر مشمول صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان هستند که ۶۶ هزار و ۷۰۰ نفر ( ۶۵ درصد) از آنها مرد و ۳۶ هزار نفر ( ۳۵ درصد) زن هستند که صندوق ماهانه ۷۲۷ میلیارد تومان حقوق به این افراد پرداخت می‌کند.

غفرالهی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان افزایش یافته است اما با این وجود مشکلات اقتصادی زیادی سر راه بازنشستگان وجود دارد که بعضا با ارایه تسهیلات قرض الحسنه به این قشر در رفع مشکلات موردی کمک می کنیم.

وی با بیان اینکه «علت بیشتر مراجعه کنندگان به این صندوق درخواست وام است» افزود: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه وام های قرض الحسنه و کم بهره بخشی از نیاز بازنشستگان را تامین کنیم.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: مهمترین تسهیلات قابل ارائه به بازنشستگان، شامل وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی، وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی برای فرزندان بازنشستگان، وام پایان نامه سه و پنج میلیون تومانی فرزندان بازنشستگان و وام خرید کالای ایرانی تا ۵۰ میلیون تومان به بازنشستگان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: بیشترین تعداد بازنشستگان استان اصفهان با ۶۷ هزار و ۱۰۰ نفر مربوط به آموزش و پرورش، ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ۲ هزار و ۳۰۰ نفر جهادکشاورزی، ۲ هزار و ۱۰۰ نفر راه آهن، و یکهزار و ۵۰۰ نفر مخابرات و مابقی مربوط به سایر دستگاه‌های اجرایی هستند.

هفت درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری در استان اصفهان ساکن هستند.

اصفهان با ۱۰۲ هزار و ۸۱۷ بازنشسته کشوری پس از تهران و خراسان رضوی سومین استان است که بیشترین بازنشسته کشوری را دارد، همچنین ۶۵ درصد بازنشستگان این استان را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.