عبدالملکی
دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

ثمره اجرای نظام جامع رفاه اجتماعی تراز صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دو موضوع «لایحه اصلاح قوانین در حوزه تعاون» و «مدیریت صندوق‌ها و شرکت‌های اقتصادی ذیل صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی» در نشست با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بحث و بررسی شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی با اشاره به نتایج نشست دو ساعت و نیم خود با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: در ارتباط با اصلاح قوانین حوزه تعاون کارهای خیلی خوبی در طی این سالها انجام شده است، اما از آنجاییکه در دولت جدید در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها نیستیم قرار شد یک بازنگری مجدد در آنچه که در کمیسیون اقتصادی صورت گرفته انجام شود و ظرف ۴۵ روز اصلاحات لایحه را تقدیم نمایندگان در کمیسیون اقتصادی کنیم.

عبدالملکی همچنین در پاسخ به مطالبه و دغدغه های کمیسیون اقتصادی درباره صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی هم گفت: سالم سازی نظام مدیریتی این مجموعه‌ها، استقرار نظام های نوین مدیریتی و نزدیک شدن به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه‌ها، همچنین موضوع شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و تکمیل سامانه‌های مربوطه و نظام رتبه بندی شرکت ها از جمله  برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: نظام جامع رفاه اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ثمره اش تراز صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی  باشد.

عبدالملکی در همین زمینه گفت: مجلس محترم به ما قول دادند که در این حوزه ها، همراهی کامل را با وزارتخانه داشته باشند؛ در واقع بعضی از این اقدامات جراحی محسوب می‌شود و قطعا به پشتیبانی مجلس نیاز دارد.

وی افزود: در همین رابطه نیز رئیس محترم کمیسیون اقتصادی دکتر پورابراهیمی و سایر اعضا تاکید کردند که آمادگی دارند در این زمینه به ما کمک کنند.