همزمان با هفته دولت و باهدف تکریم بازنشستگان مطرح شد؛

تشکیل شورای مشورتی پیشکسوتان صاحب‌نظر در خراسان‌جنوبی

همزمان با هفته دولت و به منظور تکریم از بازنشستگان کشوری “شورای مشورتی پیشکسوتان صاحب نظر” در استان خراسان جنوبی تشکیل می شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از روابط عمومی مدیریت استان خراسان جنوبی، در ادامه برنامه های گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان و همزمان با فرارسیدن هفته دولت استاندار خراسان جنوبی از بازنشستگان نمونه این استان تجلیل کرد.

حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی در این مراسم از مدیر صندوق بازنشستگی استان خواست با معرفی پیشکسوتان شاخص و صاحب نظر شورای مشورتی استانداری در حوزه پیشکسوتان را تشکیل دهد.

وی در این برنامه ضمن ابراز خرسندی از دیدار با بازنشستگان و قدردانی از فعالیت های مدیریت بازنشستگی استان و صندوق بازنشستگی کشوری، منابع انسانی را  بزرگترین سرمایه هر جامعه خواند و تصریح کرد: هر منطقه به هر میزانی که از منابع خدادادی برخوردار باشد، اما از نیروی انسانی خوب بهره ای نداشته باشد نمی تواند از آن منابع به درستی استفاده کند.

ملانوری ادامه داد: جوامع توسعه یافته یا جوامعی که به دنبال دست یافتن به توسعه پایدار هستند، جوامعی هستند که از نیروی انسانی به درستی بهره می برند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه منابع انسانی همه باید در کنار علم، دانش و تخصص به تجربه نیز باور داشته باشند، خاطر نشان کرد: تجربه بسیار مهم و حائز اهمیت است و باعث ایجاد بهره وری می شود، لذا استفاده از عبارت «پیشکسوتان» به جای بازنشستگان که طی سال های اخیر رواج یافته، اصطلاح درست تری است.

ملانوری ادامه داد: این نگاه که پیشکسوت شدن و منفک شدن از سیستم اداری به معنای مفید نبودن فرد باشد، یک اشتباه بزرگ است و در کشورهای توسعه یافته، توسط دولت، اتاق های فکری جهت مشورت دادن پیشکسوتان و استفاده از ظرفیت فکری و تخصص این عزیزان ایجاد شده است.

به گفته وی، اگر جامعه ای می خواهد پله های ترقی را پرشتاب طی کند، بهترین راه آن، استفاده از دانش، مهارت و تخصص در کنار تجربه است.

ملانوری اظهار داشت: آن چیزی که به زندگی ارزش و اعتبار می بخشد، طول دوره زندگی نیست، بلکه عرض آن و اثری است که آدم ها از خود به یادگار می گذارند.

وی در ادامه از ارائه پیشنهادها و ایده های پیشکسوتان در ستاد توسعه خاوران در استان خراسان جنوبی استقبال کرد.

در ابتدای این جلسه، محمد باقری نژاد مدیر صندوق بازنشستگی استان خراسان جنوبی با تشریح اقدامات این صندوق به بیان برخی چالش های صندوق های بازنشستگی از قبیل نسبت پوشش حمایتی و عدم تعادل بین منابع و مصارف در آن ها پرداخت و ابراز امیدواری کرد که با اصلاح قوانین در حوزه بازنشستگی آینده ای روشن در انتظار صندوق های بازنشستگی و بازنشستگان باشد.

در این نشست صمیمی، ضمن تقدیر استاندار از بازنشستگان منتخب استان خراسان جنوبی، این عزیزان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.