مرتضایی فرد در نشست وبیناری با کانون‌های بازنشستگان استان‌های اردبیل و زنجان مطرح کرد:

تلاش برای بهبود خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان/ افزایش مبلغ و تعداد دریافت‌کنندگان وام ازدواج فرزندان در سال گذشته

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تلاش داریم از هر راه ممکن هزینه‌های مربوط به بیمه تکمیلی را کاهش و خدمات آن را افزایش دهیم.

 

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌المللی صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی‌فرد در جلسه هفتگی با مدیران و مسئولان کانون‌های بازنشستگی استان‌ها که به شکل وبیناری با حضور نمایندگان استان‌های زنجان و اردبیل برگزار شد؛ این مطلب را در پاسخ به مطالب بازنشستگان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه «سال گذشته صندوق بازنشستگی کشوری تمامی تعهدات خود در حوزه بیمه تکمیلی را اجرا کرد»، افزود: تلاش داریم برخی خدمات درمانی را تسهیل کنیم؛ از جمله در بخش دندانپزشکی که با مشارکت بیمه ملت، خدمات تقسیطی و تخفیفی به بازنشستگان ارائه کرده‌ایم.

افزایش مبلغ و تعداد دریافت‌کنندگان وام ازدواج

مرتضایی‌فرد همچنین، در پاسخ به درخواست یکی از بازنشستگان استان زنجان درباره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری گفت: تعداد و مبلغ تعیین‌شده برای وام ازدواج فرزندان بازنشستگان به گونه ای نیست که بتواند به تمامی ثبت نام کنندگان تعلق بگیرد، اما در یک سال و نیم گذشته سعی صندوق بر این بوده که به‌تدریج آن را افزایش دهد؛ برای مثال در هر فصل از ۱۰۰۰ نفر به ۱۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه «دریافت‌کنندگان وام‌های ازدواج طبق شرایط و اولویت ها انتخاب می‌شوند»، یادآور شد: هر استان به تناسب تعداد بازنشستگان خود دارای سهمیه‌ای است که پرداخت بر اساس تعداد سهمیه انجام می گیرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره امکان افزایش رقم وام ضروری نیز گفت: ما سالانه پیشنهاد خود را در این زمینه به بانک صادرات ارائه می‌کنیم، به‌طوری که در دو سال گذشته مبلغ وام ضروری از پنج به هفت و در ادامه به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت و برای سال جاری هم، پیشنهاد افزایش رقم را خواهیم داد که امیدواریم بانک با توجه به وضعیت منابع خود، با آن موافقت کند.

توجه بیشتر به خانه‌های امید؛ پرداخت مطالبات معوق بازنشستگان، انتقاد از خبری شدن واریز حقوق بازنشستگان، عدم پرداخت گروه تشویقی بازنشستگان برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، ضرورت تکمیل بانک اطلاعات بازنشستگان نخبه، درخواست افزایش خدمات در حوزه‌های سفرهای گردشگری و فعالیت‌های ورزشی و استفاده بیشتر از ظرفیت کانون‌های بازنشستگی استان‌ها از دیگر موضوعاتی بود که نمایندگان بازنشستگان استان‌های زنجان و اردبیل در این وبینار به آن اشاره کردند و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره آنها توضیخاتی ارائه کرد.