داریوش کشتکار
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر اعلام‌کرد:

پرداخت ۳۱میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان استان بوشهر

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری در استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات شامل وام ضروری، ازدواج، تسهیلات خرید اعتباری سهام و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هفت هزار و ۴۰۰ بازنشسته تحت پوشش در این استان پرداخت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، داریوش کشتکار روز سه شنبه (۲۸بهمن) در گفت وگو با ایرنا افزود: با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، حقوق ۱۶هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه تحت پوشش صندوق در این استان به طور میانگین ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با احتساب همسان سازی ابتدای سال، در مجموع حدود ۸۰ درصد در سال جاری به حقوق بازنشستگان کشوری استان بوشهر اضافه شده‌است.

کشتکار اضافه کرد: به تازگی نیز با تلاش صورت گرفته حقوق بازنشستگان شرکت مخابرات و اعضای غیر هیات علمی دانشگاه‌ها متناسب سازی شده و به این صورت کل پرداختی به بازنشستگان هر ماه در استان بوشهر به بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید.

وی یادآور شد: این درحالی است که در سال گذشته ماهانه ۴۷ میلیارد تومان حقوق به حساب بازنشستگان این استان واریز می‌شد.

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر ادامه داد: در اجرای سیاست‌های مدیر عامل صندوق مبنی برتقویت قدرت خرید بازنشستگان با عنوان “طرح‌های یاری” از ابتدای سال تاکنون ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات شامل وام ضروری، ازدواج، تسهیلات خرید اعتباری سهام و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هفت هزار و ۴۰۰  بازنشسته پرداخت شده‌است.

کشتکار اظهار کرد: آخرین مرحله‌ ثبت نام وام ازدواج در سال جاری از ۲۵ بهمن از طریق سایت www.sabasrm.ir  آغاز و تا ۸ اسفندماه ادامه دارد.

وی یادآور شد:  ۱۳هزار و ۱۰۰ نفر از کارمندان دستگاه‌های اجرایی در استان بوشهر مشترک این صندوق هستند که پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش میزان حقوق بازنشستگی ناشی از متناسب سازی که طرح دائمی شدن آن با همکاری دولت، در مجلس شورای اسلامی دردست بررسی است سال آینده یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارمندان این استان به جرگه بازنشستگان بپیوندند.