مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد:

تلاش صندوق بازنشستگی برای افزایش خدمات بیمه تکمیلی در سال آینده

در نشست روسای کانون‌های بازنشستگان استان خراسان جنوبی با مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری بر بهبود کیفیت زندگی بازنشستگان به عنوان راهبرد محوری صندوق بازنشستگی تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق روز گذشته (دوشنبه ۶ بهمن) در جریان سفر به استان خراسان جنوبی و در دیدار با جمعی از بازنشستگان این استان اظهار داشت: در دوره مدیریت جدید صندوق، نگاه ویژه‌ای به مقوله فرهنگی و اجتماعی شده، چرا که این صندوق در راستای مسئولیت اجتماعی باید خدمات مختلفی انجام داده و تنها پرداخت کننده حقوق نباشد.

مرتضایی فرد با بیان اینکه «ما هنوز در گام‌های ابتدایی هستیم»، گفت: باید روز به روز ارتباط صندوق با ذینفعان بهتر شود و ما هم تلاش می کنیم با برگزاری نشست ها یا بازدید از مدیریت های استانی بیشتر در خدمت بازنشستگان و کانون ها باشیم.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تمدید مهلت طرح حمپاد گفت: با توجه به درخواست‌ها، زمان ثبت نام حمایت مالی ازپایان نامه‌های فرزندان بازنشستگان کشوری تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شده است.

وی افزود: متقاضیان می توانند در صورت موفق نشدن برای ثبت نام مرحله نخست که تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد، از اول دی تا ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir برای مرحله دوم این طرح، اقدام به ثبت نام کنند.

مرتضایی فرد تصریح کرد: سقف تعهدات خدمات بیمه درمان بازنشستگان نسبت به سال گدشته دو برابر شده و تمام تلاشمان این است که سال آینده خدمات بیمه‌ای صندوق هم بیشتر شود.

وی ادامه داد: غیر از تعهدات بیمه تکمیلی، بازنشستگان زیرپوشش بیمه تکمیلی می‌توانند در منزل تا سقف ۵۰۰ هزار تومان به صورت رایگان از خدمات آزمایش آنلاین در منزل استفاده کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم برای بیماران خاص حتی تحویل دارو را هم در درب منزل انجام دهیم، گفت: در حوزه دندانپزشکی طرحی را با همکاری بیمه ملت آماده کرده ایم که شامل تخفیف و تقسیط است و به زودی اطلاع رسانی آن انجام خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به رایزنی با مجموعه فروشگاه زنجیره‌ای افق کورورش برای اشتغال فرزندان بازنشسته، افزود: طرحی هم با فنی و حرفه‌ای برای آموزش فرزندان بازنشسته در حال اجرا داریم. همچنین در حوزه آموزش‌های دوره سالمندی و مواردی از این دست مرکز نوآوری صبا طرح ها و برنامه های مختلفی را در دستور کار دارد.

محمد باقری نژاد، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی نیز در این نشست، آمار بازنشستگان این استان را ۱۶ هزار و ۵۱۶ نفر عنوان کرد و افزود: میانگین حقوق پرداختی به بازنشستگان استان خراسان جنوبی ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است.

باقری نژاد اظهار داشت: امسال هشت هزار و ۴۱۳ فقره وام ضروری به بازنشستگان استان پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: میانگین سن بازنشستگان استان ۶۳ سال است.

روسای کانون های بازنشستگان کشوری خراسان جنوبی هم در این نشست به بیان مشکلات خود پرداختند. ضرورت بازنگری در برخی قوانین حوزه بازنشستگی در قالب تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های استانی، توجه به ازدواج و اشتغال فرزندان بازنشستگان، ضرورت توجه به بومی نگری در اجرا و تدوین برنامه‌ها، تاخیر در پرداخت کسور بازنشستگان، شفاف سازی فعالیت‌های صندوق و ساماندهی خانه امید شهرستان‌های استان از مهم‌ترین دغدغه‌های بازنشستگان در این نشست بود. همچنین فتح الله شعبانی، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری نیز به سوالات و دغدغه‌های بازنشستگان پاسخ داد.