مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی اعلام کرد:

خدمت رسانی به بیش از 12هزار بازنشسته در خراسان شمالی

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی از افزایش میانگین حقوق بازنشستگان در سال جاری خبر داد و گفت: میانگین حقوق بازنشستگان کشوری استان از 34 میلیون ریال به 52 میلیون ریال رسیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از ایرنا، رضا فیضی نژاد در نشست خبری شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه «در این استان 12 هزار و 225 بازنشسته و وظیفه بگیر داریم و هم اینک 14 هزار و 770 نفر نیز شاغل کسورپرداز هستند» گفت: پیش از اجرای همسان سازی درمهرماه امسال، مجموع اعتبار حقوق پرداختی به بازنشستگان این صندوق در استان خراسان شمالی 423میلیارد ریال بود که پس از اجرای این طرح هم اینک این اعتبار به بیش از 655میلیارد ریال رسیده است.

فیضی نژاد یادآور شد: میانگین حقوق بازنشستگان استان نیز از 34 میلیون ریال به 52 میلیون ریال رسیده است.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی تصریح کرد: متاسفانه با انجام بازنشستگی های پیش از موعد فقط تبدیل به یک صندوق پرداختی می شویم و عملا نقش یک صندوق بیمه ای را از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه 67درصد اعضای این صندوق مرد و 33درصد زن هستند، افزود: هشت هزار و 184نفر بازنشسته مرد و چهار هزار و 55 نفر بازنشسته زن عضو صندوق بازنشستگی خراسان شمالی هستند و هم اینک کسور 14 هزار و 770نفر نیروی رسمی، شامل کارکنان ادارات و سازمان ها، به این صندوق واریز می شود.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: در 9 ماهه امسال سه هزار و 588فقره وام قرض الحسنه 100 میلیون ریالی به اعضای این صندوق پرداخت شده است و علاوه بر این تا پایان امسال نیز هزار و 363 فقره وام دیگر به آنان پرداخت خواهد شد.

فیضی نژاد با بیان اینکه ماهانه به طور متوسط این تسهیلات شامل حال 350 نفر می شود، اظهار داشت: تلاش می کنیم تا بخشی از مشکلات موردی این قشر فرهیخته با پرداخت تسهیلات برطرف شود.