مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی اعلام کرد:

خدمت رسانی به بیش از ۱۲هزار بازنشسته در خراسان شمالی

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی از افزایش میانگین حقوق بازنشستگان در سال جاری خبر داد و گفت: میانگین حقوق بازنشستگان کشوری استان از ۳۴ میلیون ریال به ۵۲ میلیون ریال رسیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از ایرنا، رضا فیضی نژاد در نشست خبری شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه «در این استان ۱۲ هزار و ۲۲۵ بازنشسته و وظیفه بگیر داریم و هم اینک ۱۴ هزار و ۷۷۰ نفر نیز شاغل کسورپرداز هستند» گفت: پیش از اجرای همسان سازی درمهرماه امسال، مجموع اعتبار حقوق پرداختی به بازنشستگان این صندوق در استان خراسان شمالی ۴۲۳میلیارد ریال بود که پس از اجرای این طرح هم اینک این اعتبار به بیش از ۶۵۵میلیارد ریال رسیده است.

فیضی نژاد یادآور شد: میانگین حقوق بازنشستگان استان نیز از ۳۴ میلیون ریال به ۵۲ میلیون ریال رسیده است.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی تصریح کرد: متاسفانه با انجام بازنشستگی های پیش از موعد فقط تبدیل به یک صندوق پرداختی می شویم و عملا نقش یک صندوق بیمه ای را از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ۶۷درصد اعضای این صندوق مرد و ۳۳درصد زن هستند، افزود: هشت هزار و ۱۸۴نفر بازنشسته مرد و چهار هزار و ۵۵ نفر بازنشسته زن عضو صندوق بازنشستگی خراسان شمالی هستند و هم اینک کسور ۱۴ هزار و ۷۷۰نفر نیروی رسمی، شامل کارکنان ادارات و سازمان ها، به این صندوق واریز می شود.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: در ۹ ماهه امسال سه هزار و ۵۸۸فقره وام قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی به اعضای این صندوق پرداخت شده است و علاوه بر این تا پایان امسال نیز هزار و ۳۶۳ فقره وام دیگر به آنان پرداخت خواهد شد.

فیضی نژاد با بیان اینکه ماهانه به طور متوسط این تسهیلات شامل حال ۳۵۰ نفر می شود، اظهار داشت: تلاش می کنیم تا بخشی از مشکلات موردی این قشر فرهیخته با پرداخت تسهیلات برطرف شود.