اخبار 1397/02/02 آخرین به روز رسانی
2766
2765
2764
2763
2762
2761
2760
RSS
610020
Skip Navigation Links   
1395/07/27 - ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری، یکم آبان آغاز می شود
ثبت نام وام ضروري بازنشستگان کشوري از يکم آبان آغاز و تا 30 آبان ماه 1395 ادامه خواهد داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، عباس رشيدي، مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي کشوري امروز (سه شنبه) اعلام کرد: مهلت ثبت نام وام ضروري بازنشستگان کشوري از روز شنبه اول آبان ماه 95 آغاز و تا يک ماه ادامه خواهد داشت.
رشيدي ادامه داد: بازنشستگان و موظفين مشترک اين صندوق مي توانند از تاريخ يکم آبان ماه با توجه به ضوابط اعلام شده، به سايت صندوق بازنشستگي کشوري به نشاني cspf.ir مراجعه و درخواست دريافت وام ضروري خود را ثبت کنند.
وي گفت: از ميان درخواست هاي ثبت شده، در دهه اول آذرماه 95 قرعه کشي انجام مي شود که پس از مشخص شدن برندگان، ضمن اعلام اسامي افراد در سايت صندوق و ارسال پيامک به آنان، در شش مرحله و در بازه زماني دو ماهه وام ضروري به متقاضيان پرداخت خواهد شد.
رشيدي با بيان اينکه امسال به 250 هزار بازنشسته کشوري وام ضروري پرداخت مي شود، اظهار داشت: مبلغ وام ضروري بازنشستگان از دو ميليون تومان به سه ميليون تومان افزايش يافته و بر همين اساس، سقف اعتبار وام نيز از 500 ميليارد تومان در سال گذشته به 750 ميليارد تومان رسيده است.
وي با اشاره به جزئيات وام ضروري بازنشستگان کشوري گفت: وام قرض الحسنه به مبلغ سه ميليون تومان، کارمزد چهار درصد، اقساط 36 ماهه و بازپرداخت 90 هزار تومان در ماه است که بازنشستگان پس از ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشي، ديگر نيازي به گذراندن مراحل بانکي همچون مراجعه به بانک و تشکيل پرونده يا ارائه وثيقه و ضامن ندارند.
رشيدي يادآور شد: مبلغ وام مستقيماً به حساب متقاضي در بانک صادرات که در سيستم احکام صندوق ثبت شده است و از اين حساب حقوق بازنشستگي و وظيفه خود را دريافت مي کند، واريز مي شود.
وي افزود: پس از قرعه کشي و بر اساس اولويت و با توجه به اينکه تامين اعتبار وام به صورت مرحله به مرحله انجام مي شود، پرداخت وام ضروري در شش مرحله دو ماهه و در مجموع هربار اعتباري معادل 120 ميليارد تومان به برندگان پرداخت مي شود که تا پايان شش مرحله، تمامي 250 هزار نفر، وام ضروري خود را دريافت مي کنند.
مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي کشوري با تاکيد بر اينکه اولويت با متقاضياني است که تاکنون وام ضروري دريافت نکرده باشند، گفت: اعلام شماره دفترکل، شماره ملي، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه در هنگام ثبت نام الزامي است.
رشيدي سپس با اشاره به پرداخت وام ضروري به وراث نيز اظهار داشت: اين وام تنها به يکي از وراث وظيفه بگير با توافق ساير ورثه امکان پذير است و بنابراين متقاضي بايد پس از دريافت فرم تعهد وراث و تکميل آن توسط ساير ورثه، براي تاييد، در اختيار مديريت هاي صندوق بازنشستگي کشوري در استان ها قرار دهد.
وي در خصوص وراث صغير و محجور نيز گفت: بايد در زمان دريافت وام، اصل حکم سرپرستي صادر شده توسط دادگستري ارائه شود.
رشيدي سپس به تاريخچه مختصري از پرداخت وام ضروري به بازنشستگان کشوري اشاره کرد و گفت: پيش از دولت تدبير و اميد، اعتباري حدود 60 ميليارد تومان براي اين طرح اختصاص يافته بود که تنها 40 هزار نفر بازنشسته اين وام را دريافت مي کردند.
وي يادآور شد: از سال 1393 و با رايزني هاي مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با بانک عامل، سقف اعتبار وام با يک جهش قابل توجه، به 400 ميليارد تومان افزايش يافت و تعداد وام گيرندگان نيز به 200 هزار نفر رسيد.
رشيدي با اشاره به تلاش صندوق براي افزايش سقف وام در سال 1394، تصريح کرد: با وجود رايزني هاي صورت گرفته افزايش سقف اعتبار وام در اين سال محقق نشد، اما تعداد وام گيرندگان به 250 هزار نفر افزايش يافت.
وي ادامه داد: در سال 1395 نيز اعتبار تخصيص يافته از 500 ميليارد تومان به 750 ميليارد تومان و مبلغ وام به هر متقاضي نيز از دو ميليون تومان به سه ميليون تومان رسيد.
رشيدي تاکيد کرد: پرداخت وام ضروري به بازنشستگان کشوري يکي از اولويت هاي صندوق بازنشستگي کشوري در جهت افزايش رفاه اين عزيزان فرهيخته است.

خبرنگار: سيد بهنام اخوت پور
عکاس: راحله شيخ
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co.